Ministrs norāda, ka apmēram 240 tūkstoši cilvēku gadā tiek hosppitalizēti un būtu tikai pareizi, ja viņiem veiktu dažādus skrīningus. Attiecībā uz onkoloģiskām saslimšanām šādas pārbaudes atrisinātu vēl vienu problēmu: daudziem bail iet pie ārsta un slimība tiek ielaista.
Tāpat ministrs min, ka gribētu, lai tādas pašas prēmijas, kādas jau saņem ģimenes ārsti par agrīnajā - pirmajā un otrajā - stadijā atklātu vēzi, ieviestu arī ārstiem slimnīcās.
Jau iepriekš raidījumā Krustpunktā ministrs norādījis, ka vēlas no nākamā gada nodrošināt pārbaudes uz vēzi visiem slimnīcās nonākušajiem cilvēkiem. Belēvičs uzsver, ka savlaicīgas pārbaudes un izmeklējumi ļauj ātrāk atklāt saslimšanu un līdz ar to veiksmīgāk to ārstēt.
Ministrs arī min, ka strādā pie tā, lai vismaz onkoloģijas pacientiem nodrošinātu iespēju ierasties slimnīcā uz izmeklējumiem, ja ambulatori tie jāgaida rindā vairāk nekā mēnesi.
Tāpat Belēvičs optimistiski raugās uz iespēju samazināt dubultos izmeklējumus. Galvenais - par pakalpojumu valsts maksās tikai vienu reizi.
Jautāts par mazā Dāvja, kurš devās ārstēties uz ASV, veselību, ministrs atzīst, ka Dāvim klājoties labi. "Tiešām priecājos, ka esam izglābuši vienu feinu puiku," piebilda Belēvičs.
Viņš arī atzīst, ka Veselības ministrija saistībā ar deviņgadīgā Dāvja dzīvības glābšanu guvusi arī mācības. Proti, ministrija ir izstrādājusi speciālu kārtību, kas paredz nelaimē nonākušajiem cilvēkiem pirms ārstēšanās ārzemēs jautāt, vai viņi ir apdrošināti ārzemēs. Mērķis ir apdrošināšanas gadījumā pieprasīt atlīdzību apdrošinātājam.
Pirmajā pusstundā ministru izjautā žurnālistes Laura Dzērve no Latvijas Radio Ziņu dienesta un Inga Paparde no „Neatkarīgās Rīta Avīzes".