Vējonis: Tikšanās ar Vešņakovu nav dienaskārtībā 0

Pirmdiena, 29 dec 2014, 11:08 Versija drukāšanai

Vējonis: Tikšanās ar Vešņakovu nav dienaskārtībā
Tikšanās ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu neesot aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa (ZZS) dienas kārtībā.Šorīt Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» Vējonis norādīja, ka Latvijai kļūstot par Eiropas Savienības prezidējošo valsti, notiks tikšanās dažādos formātos, tostarp arī ar Krievijas amatpersonām.Taču pašlaik viņa darba kārtībā neesot tikšanās ar Vešņakovu.


Jau ziņots, ka Vešņakovs piedāvājis rīkot tikšanos ar aizsardzības ministru Vējoni, kurā piedalītos arī Krievijas militārais atašejs, lai izrunātu jautājumu par Krievijas militāro lidmašīnu un kuģu aktivitātēm.

 

Vēstnieks uzsvēra, ka Krievijas lidmašīnas un kuģi turpinās pārvietoties, un tas notiek, nepārkāpjot starptautiskās vienošanās. Latvijai nevajadzētu uztraukties par drošību saistībā ar Krievijas bruņoto spēku lidmašīnu un flotes aktivitātēm, turklāt tās nepārkāpj starptautiskos noteikumus, norādīja Vešņakovs.

 

Vēstnieks žurnālistiem sacīja, ka Kaļiņingradas apgabalā ir Krievijas militārās daļas, kurām jābūt saiknei un sadarbībai ar pārējo Krievijas daļu. «Tāpēc lidmašīnas uz turieni lidoja un lidos, kuģi brauca un brauks, turpinās vest atbilstošas kravas. Krievija nedara neko, kas pārkāptu starptautiskos noteikumus šajos jautājumos,» pauda Vešņakovs.Vienlaikus viņš teica, ka Latvijai nevajadzētu uztraukties par potenciāliem drošības draudiem saistībā ar šīm aktivitātēm, jo Krievijai nav šādu nodomu.


Vešņakovs apgalvoja, ka plašsaziņas līdzekļu paustais par šo aktivitāšu pieaugumu ir saistīts ar pārspīlēto uzmanību, kāda pievērsta šiem jautājumiem. Vēstnieks arī teica, ka Krievija vēlas, lai starp abām valstīm būtu «labas kaimiņattiecības».

 

Kā ziņots, pēdējā gada laikā būtiski ir pieaugusi Krievijas kara flotes aktivitāte Baltijas jūrā Latvijas teritoriālo ūdeņu tuvumā. Arī Krievijas bruņoto spēku lidojumi pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas ir konstatēti pietiekami regulāri, un to aktivitāte ir augusi pēdējo piecu gadu laikā. Parasti Krievijas lidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas pārvietojas bez ieslēgta automātiskā atbildētāja, bez lidojuma plāna un neatbild uz civilās gaisa telpas kontroles radiosakariem.

0
Autors:apollo.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti