Konkurss "Ko es vēlos mainīt Eiropā, Latvijā un savā pilsētā?": jau ir saņemti pirmie konkursa darbi!

Konkurss "Ko es vēlos mainīt Eiropā, Latvijā un savā pilsētā?": jau ir saņemti pirmie konkursa darbi!

Piedalies eseju un video konkursā par tēmu "Ko es vēlos mainīt Eiropā, Latvijā un/vai savā pilsētā"!

75 labāko darbu autori piedalīsies apaļā galda diskusijās Eiropas Parlamentā. Visus ceļa izdevumus uz Briseli segs Eiropas Parlaments.

 

  • Eseju konkurss: jāiesniedz teksts, kas nepārsniedz divas A4 lapas.
  • Video konkurss: jāiesniedz video, kas nepārsniedz 180 sekundes.

Droši iesniedziet darbus arī krievu valodā! Darbu iesniegšanas termiņš – 15. februāris.
Jautājumus un darbus sūtīt uz e-pastu nils.usakovs@europarl.europa.eu.

 

Pirmie darbi jau saņemti!

Piedāvājam fragmentus no viena no tiem. Autors – Alans Bagužins, 19 gadi, Rīga, RSU Starptautisko attiecību programmas 2. kursa students, jauniešu debašu kluba "Logus" dibinātājs.

 

"Jaunieši visos laikos ir bijuši nozīmīga sabiedrības daļa. Studējošie vēsturē veidoja pagrīdes kustības, opozīcijas grupas un pat kaujas vienības. Arī Latvijā bija šādi jauni patrioti. Bet kāpēc bija?

 

Viens no lielākajiem izaicinājumiem Latvijai šobrīd ir demogrāfiskā problēma – iedzīvotāji noveco, bet jaunieši arvien biežāk izvēlas aizbraukt no valsts, lai iegūtu izglītību un darbu ārzemēs. Vai tiešām viss ir tik slikti? Ko mums vajadzētu darīt, lai pārliecinātu jauniešus palikt Latvijā, un kāda ir jauniešu loma šajā procesā?

 

Kamēr nacionālajā parlamentā deputātu vidējais vecums tuvojas pensijas slieksnim, viņi nespēj sazināties ar jaunatni. Kamēr vēlēšanu aktivitāte ir zemāka par 40%, tā neatspoguļo visas sabiedrības viedokli. Tas vienkārši nozīmē, ka liela daļa cilvēku, īpaši jaunieši, neinteresējas par politiku un procesiem savā valstī.

 

Kamēr valsts nenodarbojas ar jauniešu attīstību un izglītošanu, bet tikai uzspiež skolu reformas un zināšanas, kas viņiem nav nepieciešamas, ierobežojot iespējas mācīties dzimtajā valodā – tas nav izglītības process.

 

Kamēr sabiedrībā valda haoss, mēs neesam vienota nācija. Kamēr vienā valstī tiek dēvēts kāds par "okupantu" – tas nav normāli. Kamēr jaunieši tiek pakļauti propagandai un publiski nebaidās izrādīt agresiju pret citām etniskajām grupām, neviens nevēlēsies šeit palikt.

 

Latvijas valdībai ir skaidri jāpauž, ka tā pieņem un novērtē visus, nevis tikai noteiktu cilvēku grupu pēc kādiem kritērijiem. Latvijai nevajag tikai bloķēt vietnes ar "nepieņemamu saturu", bet gan skaidrot, kāpēc agresora retorika ir noziegums. Kamēr mūsu valsts krīt galējībās un tikai aizliedz, tas rada tikai pretreakciju."

 

Reklāmu apmaksā Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu grupa.