Eiropas līderi Eiropadomes sēdē lems par "Brexit" līgumu 0

Svētdiena, 25 nov 2018, 09:05 Versija drukāšanai

Eiropas līderi Eiropadomes sēdē lems par "Brexit" līgumu

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šodien piedalīsies Eiropadomes sanāksmē, kurā plānots Eiropas līderu balsojums par Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit" līgumu.


Iepriekš Lielbritānijas un ES sarunvedēji panāca vienošanos par "Brexit" līguma nosacījumiem, ko Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas kabinets pēc vētrainām debatēm piekrita atbalstīt. Vienošanās projekts vēl jāapstiprina visām 28 ES dalībvalstīm un Lielbritānijas parlamentam un Eiropas Parlamentam.

 

Svarīgākie vienošanās projekta punkti attiecas uz robežu starp Īriju un Ziemeļīriju, uz Lielbritānijā dzīvojošo ES pilsoņu tiesībām un uz Lielbritānijas pēdējo maksājumu bloka budžetā.

 

Šonedēļ Ministru kabinets ārkārtas sēdē atbalstīja Ārlietu ministrijas sagatavoto Latvijas pozīciju saistībā ar līgumu par "Brexit". Pēc valdības sēdes ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) informēja, ka Ministru kabinets atbalstīja gan "Brexit" līgumu, gan arī ES un Lielbritānijas nākotnes attiecību politiskās deklarācijas projektu, kas iezīmēs pārejas periodā veicamos darbus. Pēc ministra teiktā, "Brexit" līgums ir juridiski saistošs, turpretī deklarācijas projekts ir sava veida nodomu protokols, par ko vēl gaidāmas detalizētas diskusijas.

 

"Abos dokumentos ir sasniegts maksimālais, kas šajā situācijā ir iespējams. Dokumentos ir ievērotas visas mūsu intereses, tostarp jautājums par valsts piederīgo statusu, ekonomiskajām attiecībām utt. Savukārt, runājot par nākotnes attiecībām, mūsu pamata intereses ir, lai ES un Lielbritānija būtu maksimāli ciešas partneres gan politiskajā, gan ekonomikas, gan aizsardzības jomās," atzina ārlietu ministrs.

 

Rinkēvičs skaidroja, ka Eiropadome balsos par "Brexit" līgumu, kas pēc tam būs jāratificē Lielbritānijas un Eiropas parlamentiem. "Tikai tad, ja abi subjekti būs ratificējuši līgumu, varēs apgalvot, ka vienošanās ir stājusies spēkā. Līdz tam nevaram atslābt un jāgatavo plāns "B" gadījumam, ja kaut kas noiet greizi," piebilda ārlietu ministrs.

 

Vaicāts par iespējamām problēmām līguma ratificēšanas procesā, Rinkēvičs atzina, ka Eiropas Parlamentā nevajadzētu būt problēmām ar līguma ratificēšanu, turpretī jārēķinās ar situāciju Lielbritānijā, kur tiek pausta neapmierinātība ar līgumu. "Ratifikācijas process Lielbritānijā varētu sākties decembrī, bet patlaban nevar izslēgt iekšpolitiskus satricinājumus Lielbritānijā," sacīja ministrs.

 

2016.gada jūnijā referendumā Lielbritānijā vairākums dalībnieku nobalsoja par valsts izstāšanos no ES, tāpēc Lielbritānija atstās bloku nākamā gada 29.martā.

0
Autors:LETA
Foto:Pixabay

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti