Viņa norādīja, ka tostarp būtiski biežāk mobilo tālruni pie auto stūres lieto vīrieši un personas vecumā no 35 līdz 49 gadiem, kas ļauj secināt, ka mobilo telefonu lietošana, vadot auto, ir tieša saistība ar pārliecību par savām autovadīšanas prasmēm un stāžu.
Pēc aptaujas datiem, 54% auto vadītāju, kas lieto mobilo tālruni, to izmanto, lai sērfotu internetā un pārbaudītu e-pastu. Visbiežāk sērfošana internetā ir novērojama sastrēgumu laikā, jo kustība ir lēna, bet pavadītais laiks ceļā - būtiski ilgāks nekā mierīgas satiksmes plūsmā.
Vienlaikus aptaujā secināts, ka vairums (79%) respondentu, vadot auto, mēdz izmantot brīvroku režīmu, lai runātu pa telefonu.
"Gjensidige" Latvijas filiāles Transportlīdzekļu atlīdzību grupas vadītājs Dāvids Lēvalds atzīmēja, ka tieši sastrēgumi ir tā situācija, kurā regulāri notiek satiksmes negadījumi. "Maldīgs ir uzskats, ka sastrēgumi nav bīstami un to laikā var pievērsties citām darbībām. Tieši mobilo telefonu lietošana sastrēgumu laikā ir regulārs iemesls, kādēļ ir notikusi automašīnu sadursme, un vainīgais lielākoties būs tas vadītājs, kurš nav spējis pietiekami ātri reaģēt, jo ir pievērsies mobilā telefona ekrānam," viņš sacīja.
Lēvalds arī norādīja - pat, ja tiek piekopti dažādi pasākumi telefona lietošanas atvieglošanai, atrodoties pie stūres, tas pilnībā nenovērš iespējamo apdraudējumu.
Aptauja "Mobilo telefonu lietošanas paradumi iedzīvotāju vidū" veikta 2017.gada novembrī, aptaujājot 500 iedzīvotāju.
"Gjensidige" ir Norvēģijas vadošās apdrošināšanas kompānijas meitasuzņēmums. 2016.gada nogalē tika pabeigta "Gjensidige" pārrobežu apvienošanās, kurā Latvijas "Gjensidige Baltic" pievienota Lietuvas "Gjensidige". Pēc reorganizācijas Latvijā darbojas apdrošināšanas kompānijas filiāle.