Kučinskis: Latvijas lauksaimnieki no ES sagaida finansējuma izlīdzināšanu 0

Ceturtdiena, 05 okt 2017, 16:30 Versija drukāšanai

Kučinskis: Latvijas lauksaimnieki no ES sagaida finansējuma izlīdzināšanu
Latvijas lauksaimnieki no Eiropas Savienības (ES) sagaida finansējuma izlīdzināšanu, ceturtdien tikšanās laikā ar Eiropas Komisijas (EK) Lauksaimniecības un lauku attīstības komisāru Filu Hoganu uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).


Ministru kabinetā aģentūru LETA informēja, ka tikšanās laikā Kučinskis norādīja - Latvijas interesēs ir spēcīga ES, tostarp Kopējā lauksaimniecības politika (KLP) ar atbilstošu finansējumu. Latvijai ir svarīgs ES atbalsts lauku attīstībai, kas dotu iespēju tālāk attīstīt lauku teritorijas, kas šobrīd būtiski atpaliek no vidējā ES lauku teritoriju attīstības līmeņa. Apdzīvotas lauku teritorijas, jo īpaši ES ārējās robežas tuvumā ir drošības jautājums gan Latvijai, gan visai ES.

 

Lai arī pašreizējā finanšu plānošanas periodā Latvija saņem lielāku KLP finansējumu nekā iepriekš, joprojām Latvijas kopējais KLP finansējums ir viszemākais starp ES dalībvalstīm.

 

Ministru prezidents uzsvēra, ka Latvijas lauksaimnieki sagaida finansējuma izlīdzināšanu, lai beidzot tiktu nodrošināti vienlīdzīgi konkurētspējas nosacījumi visu ES dalībvalstu lauksaimniekiem. Nosakot tiešo maksājumu aploksnes, jāizmanto aktualizēti references rādītāji par lauksaimniecības zemes platību. Latvijā lauksaimnieciski izmantojamās zemes platības pieaug straujāk nekā vairumā citu ES dalībvalstu.

 

Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka tiešmaksājumiem lauksaimniekiem ES beidzot jābūt izlīdzinātiem, un lauksaimniecības politikai jātiek pienācīgi finansētai.

Sarunas laikā tika akcentēts jautājums par neseno plūdu radītajiem zaudējumiem Latvijas lauksaimniekiem. Lietavu nodarīto postījumu dēļ ārkārtas situācija izsludināta 29 Latvijas novados. Valdība un Saeima ir pieņēmusi vairākus lēmumus plūdu seku likvidēšanai.

 

"Pēdējo gadu laikā, tieši pateicoties lauksaimniecībai, Latgales reģionā izdevās uzlabot ekonomisko situāciju, tāpēc ir svarīgi, lai šis reģions tiktu atbalstīts, lai lauksaimniecība tur tiktu saglābta," pauda Kučinskis.

 

Ministru prezidents arī parakstījis EK prezidentam Žanam Klodam Junkeram adresētu vēstuli ar aicinājumu atbalstīt Latviju šajā jautājumā.

 

Patlaban noskaidrots, ka bojā ir gājuši vismaz 76 900 hektāru zem ūdens nokļuvušu nenokultās labības lauku un vairāk nekā 13 000 tonnu sagatavotā siena. Provizoriskie zaudējumi Latvijas lauksaimniekiem ir 37,3 miljoni eiro. Lietavu dēļ nodarīti arī būtiski postījumi valsts un valsts nozīmes meliorācijas sistēmām.

0
Autors:LETA
Foto:Evija Trifanova/LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti