Ceļojot aizvien vairāk interesējas par politisko drošību

Ceļojot aizvien vairāk interesējas par politisko drošību
Sievietes ceļo biežāk nekā vīrieši – tā liecina jaunākais pētījums. Vairāk nekā puse (71%) aptaujāto sieviešu norādīja, ka ceļo pa Latviju vismaz reizi gadā vai biežāk, tikmēr vīrieši (42%) Latvijas apskatei laiku atvēl retāk.

Attiecībā uz ārzemju ceļojumiem, sieviešu un vīriešu starpā situācija ir diezgan līdzīga – vismaz reizi gadā ceļojumiem laiku atlicina 38% sieviešu un 33% vīriešu. Aktīvākie ceļotāji ir jauni cilvēki līdz 34 gadu vecumam (23%), savukārt aptaujātie pēc 55 gadu vecuma (41%) biežāk atzīst, ka tūrisma ceļojumos uz ārzemēm nedodas.

 

Noskaidrojot, cik kāri uz ceļošanu ir iedzīvotāji Latvijas reģionos, atklājas, ka visaktīvāk ceļojumos pa Latviju brauc vidzemnieki (69%) un zemgalieši (67%), bet ceļojumos uz ārzemēm – latgalieši (33%).

 

Sievietes apskata kultūras objektus, bet vīrieši – nododas aktīvai atpūtai

 

Noskaidrojot, kādus ceļojumus iedzīvotāji visbiežāk izvēlas, atklājās, ka vairums visbiežāk dod priekšroku mierīgai atpūtai tepat Latvijā (53%). Kā liecina pētījums, lai gan mierīgas atpūtas baudītāji ir gan sievietes (56%), gan vīrieši (50%), tomēr sievietes mierīgu pastaigu pa pilsētu vai atpūtu pludmalē izbauda biežāk nekā vīrieši.

 

Izvērtējot citus atpūtas veidus, sievietes biežāk par vīriešiem Latvijā izvēlas apskatīt vēstures, arhitektūras, dabas un kultūras pieminekļus (sievietes – 28%, vīrieši – 19%), tikmēr vīrieši (16%) vairāk par sievietēm (10%) nododas aktīvai atpūtai, piemēram, slēpošanai, sērfošana vai braukšanai ar laivām.

 

Jaunieši aizvien vairāk interesējas par politisko drošību

 

Izvēloties ceļojuma galamērķi, vairums iedzīvotāju visās vecuma grupās visvairāk pievērš uzmanību ceļa izmaksām (47%). Jaunieši līdz 24 gadu vecumam (42%) atzina, ka pievērš uzmanību arī klimatam un laikapstākļiem. Aptaujātie no 25 līdz 45 gadiem (40%) izvērtē vispārējās uzturēšanās izmaksas. Savukārt iedzīvotājiem pēc 55 gadu vecuma (23%) svarīgāka ir viegla un ērta nokļūšana līdz galamērķim.

 

Ņemot vērā aktuālos notikumus pasaulē, iedzīvotāji norāda, ka ceļojot viņiem būtiska ir arī politiskā drošība (20%). Kā liecina pētījums, visvairāk par to interesējas tieši jaunieši līdz 24 gadu vecumam (24%) un aptaujātie no 45 līdz 54 gadiem (24%).

 

Noskaidrojot, kur respondenti visbiežāk iegūst līdzekļus ceļošanai vairāk nekā puse (63%) iedzīvotāju norādīja, ka izmanto iekrājumus. Izvērtējot citus izplatītākos naudas ieguves veidus, gados jauni cilvēki līdz 34 gadu vecumam (22%) ceļošanai izmanto arī dāvanas, prēmijas vai samaksu par kādu papildus darbu, tikmēr iedzīvotāji pēc 45 gadu vecuma (58%) norāda, ka nav devušies tādos ceļojumos, kuros būtu nepieciešams iekrāt vai aizņemties. Iedzīvotāji atzīmē, ka aizņemties līdzekļus ceļošanai ir nācies reti, tomēr tieši jauni cilvēki līdz 34 gadiem divreiz biežāk nekā aptaujātie citās vecuma grupās ceļojuma vajadzībām ir ņēmuši kredītu.