Latvijā norisinās pašvaldību vēlēšanas 0

Sestdiena, 03 jūn 2017, 08:10 Versija drukāšanai

Latvijā norisinās pašvaldību vēlēšanas
Šodien Latvijā notiks pašvaldību vēlēšanās, kurās būs iespējams nobalsot no plkst.7 līdz plkst.22, aģentūru LETA informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.


Pašvaldību vēlēšanās jāievēl 1614 deputāti. Pašvaldību vēlēšanām ir reģistrēti 599 deputātu kandidātu saraksti un 8945 deputātu kandidāti.

Vēlēšanas notiks 119 Latvijas pašvaldībās - deviņās republikas pilsētās un 110 novados.

 

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās Latvijā ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kā arī citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pilsoņiem, kuri 90 dienas pirms vēlēšanu dienas bija reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā, un vēlēšanu dienā būs sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu.

 

Pēc Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra datiem šā gada 23.maijā pašvaldību vēlēšanām Latvijā vēlēšanu iecirkņu sarakstos bija reģistrēti 1 444 318 vēlētāji. Paziņojumi par vēlēšanām tika izsūtīti arī 15 053 citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuriem ir tiesības vēlēt pašvaldību vēlēšanās Latvijā.

 

Pašvaldību vēlēšanu iepriekšējās balsošanas trīs dienās jau nobalsojuši 167 172 cilvēku, tādējādi līdz šim nobalsojušo pilsoņu īpatsvars ir 11,58% no visiem balsstiesīgajiem, liecina CVK apkopotā informācija par visiem 955 iecirkņiem.

 

Pašvaldību vēlēšanās vēlētāju uzskaitei lieto iepriekš izveidotus vēlētāju sarakstus, tāpēc katram vēlētājam jābalso noteiktā iecirknī - tajā, kura vēlētāju sarakstā viņš iekļauts.

 

Balsošanas dokuments ir pilsoņa pase vai personas apliecība. Paziņojums par vēlēšanām nav balsošanas dokuments, tam ir tikai informatīva nozīme.

Noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni, ja tas nav zināms, var internetā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes iecirkņa noskaidrošanas e-pakalpojumā vai pa tālruni 67049999 darba dienās no plkst.8 līdz plkst.20.

 

Balsotājs vēlēšanu zīmi var atstāt negrozītu vai tam paredzētajā rombiņā ar "+" atzīmēt kandidātus, kuru ievēlēšanu vēlētājs īpaši atbalsta, vai arī izsvītrot to kandidātu vārdus un uzvārdus, kuru ievēlēšanu vēlētājs neatbalsta. Svarīgi vēlēšanu zīmē izdarīt precīzi tādas atzīmes, kādas noteiktas vēlēšanu likumā, jo mīnusi, kāsīši, ķeksīši vai jebkuras citas atzīmes par vai pret kandidātiem netiks līdzskaitītas, norāda CVK pārstāvji.

 

Ierodoties vēlēšanu iecirknī, vēlētājam jāuzrāda pilsoņa pase vai personas apliecība. Lai saņemtu vēlēšanu materiālus, jādodas pie reģistrācijas galda, uz kura ir norāde ar vēlētāja kārtas numuru vēlētāju sarakstā. Ja kārtas numurs nav zināms, to var noskaidrot pie iecirkņa ieejas.

 

Saņemot balsošanas materiālus - vēlēšanu aploksni un zīmju komplektu - jāparakstās vēlētāju sarakstā. Vēlēšanu aploksnei jābūt apzīmogotai ar attiecīgā iecirkņa zīmogu. Tikai balsojums šādā aploksnē būs līdzskaitāms. Zīmju komplektā jābūt visām attiecīgās pašvaldības vēlēšanām reģistrēto kandidātu saraksta zīmēm sakārtotām izlozē noteiktajā secībā.

 

Vēlētājam balsošanai jāizmanto vēlēšanu kabīne vai nodalījums, aicina CVK. Vēlēšanu zīme jāieliek vēlēšanu aploksnē, aploksne jāaizlīmē un jāiemet vēlēšanu kastē.

 

Neizmantotās zīmes ieteicams izmest vēlēšanu iecirknī vai pie iecirkņa izejas paņemt tā saraksta zīmi, par kuru nobalsots, lai izveidotu pilnu zīmju komplektu un neviens nevarētu uzzināt, kā vēlētājs balsojis, informē vēlēšanu komisijas pārstāvji.

 

Ja vēlētājs nobalsos ar tukšu aploksni, tad viņa balss tiks pieskaitīta kopējam derīgo vēlēšanu aplokšņu skaitam, no kura aprēķina 5% slieksni, kas kandidātu sarakstam jāpārvar, lai iegūtu deputātu vietas domē.

 

Ja vēlētājs veselības stāvokļa dēļ nevar nobalsot vēlēšanu iecirknī, ir iespējams pieteikt balsošanu savā dzīvesvietā. Lai izmantotu šo iespēju, vēlētājam vēlēšanu dienā jāatrodas sava vēlēšanu iecirkņa teritorijā. Balsošanu dzīvesvietā ieteicams pieteikt šodien līdz plkst.12. Iesniegums jānogādā iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts. Pieteikt balsošanu atrašanās vietā vēlētāja iecirknī drīkst jebkura vēlētāja uzticības persona - radinieks, draugs, kaimiņš, sociālais darbinieks, paziņa.

0
Autors:LETA
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti