Pagaidām putnu gripa Eiropas Savienībā nav konstatēta tikai divās valstīs - Latvijā un Igaunijā 0

Pirmdiena, 20 mar 2017, 10:13 Versija drukāšanai

Pagaidām putnu gripa Eiropas Savienībā nav konstatēta tikai divās valstīs - Latvijā un Igaunijā
Pagaidām augsti patogēnā putnu gripa Eiropas Savienībā nav konstatēta tikai divās valstīs - Latvijā un Igaunijā, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.


Vienlaikus viņš atzīmēja, ka šobrīd putnu gripa ir konstatēta Klaipēdā un Kauņā, Lietuvā, tādējādi savvaļas putnu vidū vīruss noteikti sasniegs arī Latviju. "Protams, nav izslēgts, ka arī Latvijā jau ir atlidojuši kādi ūdensputni, kuriem ir šis vīruss, vienīgi uz doto brīdi mēs nesam to konstatējuši," piebilda Balodis.

 

Tāpat viņš pastāstīja, ja putnu gripa tiek konstatēta savvaļas putniem, Eiropas Savienības ietvaros nopietni ierobežojumi netiek uzlikti, bet atsevišķas trešās valstis, tostarp pamatā Āzijas valstis, veterinārajā sertifikātā prasa apliecinājumu, ka valsts ir brīva no augsti patogēnās putnu gripas, neizdalot vai vīruss ir konstatēts mājputniem vai savvaļas putniem. "Principā uz tādām valstīm putnkopības produktu eksports apstājas," sacīja Balodis.

 

Savukārt, ja putnu gripa tiks konstatēta mājputniem, ap attiecīgo saimniecību tiks noteiktas triju un 10 kilometru zonas, un vairāk nekā mēnesi no konkrētās zonas putnkopības produktus varēs vest tikai ar zināmiem nosacījumiem.

 

Balodis norādīja, ka šobrīd PVD veic preventīvas pārbaudes, kā arī pašvaldību policijas ir aicinātas iesaistīties informatīvajā kampaņā, vēstot par liegumu mājputnus turēt ārpus kūtīm. "Cilvēkiem ir jāsaprot, ka ir jāpasargā savs ganāmpulks, jo slimība ir lipīga un mirstība ir 100%. Ja ar to nepietiek, tad ir jāpasargā savi kaimiņi un uzņēmumi, kas ir 10 kilometru rādiusā," pauda Balodis.

 

Viņš arī piebilda, ja vīruss skars saimniecību, kurā ir liels skaits putnu, valstij tie būs ļoti būtiski izdevumi. "Viena tāda milzīga putnu ferma, kurā ir apmēram viens miljons putnu, valstij varētu izmaksāt apmēram 5-6 miljonus eiro," teica PVD vadītājs.

 

Jau vēstīts, ka 1.martā stājas spēkā valdības apstiprinātie grozījumi noteikumos par biodrošību, kas saistībā ar putnu gripas draudiem paredz aizliegumu trīs mēnešus turēt mājputnus ārpus kūtīm. Izmaiņas noteikumos nosaka mājputnu īpašniekiem vai turētājiem, kas audzē vistas, tītarus, pērļu vistiņas, zosis, pīles, paipalas, baložus, fazānus, irbes un citus nožogotās platībās turētus putnus, pienākumu ievērot biodrošības pasākumus.

0
Autors:BNS
Foto:flickr.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti