Latvijas iedzīvotāji pie ārsta vēršas tikai ieilgušas saslimšanas gadījumā 0

Sestdiena, 04 mar 2017, 08:00 Versija drukāšanai

Latvijas iedzīvotāji pie ārsta vēršas tikai ieilgušas saslimšanas gadījumā
Latvijas iedzīvotāji pie ārsta vēršas tikai ieilgušas saslimšanas gadījumā, bet saaukstēšanās saslimšanu gadījumos biežāk ārstējas paši, secināts zaļās farmācijas uzņēmuma SIA "Silvanols" un pētījumu centra "SKDS" veiktajā aptaujā, kurā izzināti iedzīvotāju ieradumi un rīcība dažādu saaukstēšanās saslimšanu gadījumos.


Vairāk nekā 80% iedzīvotāju, saskaroties ar saaukstēšanās saslimšanu simptomiem, nevēršas pie ārsta, 12% iedzīvotāju pirms medikamentu lietošanas konsultējušies ar ārstu, bet 44% paļaujas uz farmaceita ieteikumiem. Ievērojami atbildīgāk iedzīvotāji izturas pret savu bērnu veselību - saaukstēšanās saslimšanu gadījumos pie ārsta vēršas 97% vecāku.

 

Lielākā daļa jeb 82% iedzīvotāju, novērojot saaukstēšanās saslimšanas simptomus, piemēram, paaugstinātu temperatūru, kakla sāpes, klepu un iesnas, dodas nevis pie ārsta, bet gan uz aptieku pēc bezrecepšu zālēm. Aptuveni 50% iedzīvotāju pie ārsta vēršas tikai ieilgušu saslimšanu gadījumā un kritiskās situācijās - saskaroties ar nopietnākiem simptomiem, piemēram, sāpēm sirds apvidū vai negaidītām komplikācijām.

 

Aptaujas rezultāti liecina, ka teju puse Latvijas iedzīvotāju, saskaroties ar nopietniem saslimšanas simptomiem un komplikācijām, pie ārsta nevēršas.

 

Aptuveni puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju saaukstēšanās saslimšanu ārstēšanā paļaujas uz farmaceita ieteikumiem, 23% paļaujas uz draugu un radu ieteikumiem, un tikai 18% vēršas pie ārsta. 9% saslimšanas gadījumā par ārstēšanās metodēm informāciju meklē internetā. Pie ārsta salīdzinoši daudz biežāk vēršas sirmgalvji un pirmsskolas vecuma bērni.

 

Atšķirīgi iedzīvotāji rīkojas, ja saslimuši ir nevis paši, bet gan viņu bērni vecumā līdz septiņiem gadiem. Jau pie pirmajiem saaukstēšanās saslimšanas simptomiem vai novērojot citus simptomus pie ārsta vēršas 97% vecāku. Ar bērnu pie ārsta visbiežāk vēršas, ja bērnam ir klepus ilgāk par trīs dienām - tā atzīmējuši 13% respondenti, kad paaugstināta ķermeņa temperatūra ir ilgāk par trīs dienām - 12%, kad paaugstinās ķermeņa temperatūra - 12%, bet 10%, kad kakla sāpes bērnam ir ilgāk par trīs dienām.

 

Aptauju par Latvijas iedzīvotāju paradumiem saaukstēšanās slimību ārstēšanā veikta 2016.gada decembrī, un tajā piedalījās 1005 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Aptauju pēc uzņēmuma "Silvanols" pasūtījuma veicis pētījumu centrs "SKDS".

 

Kā ziņots, "Silvanols" 2015.gadā strādāja ar 4,115 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26,8% vairāk nekā 2014.gadā, un guva 230,3 tūkstošu eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

 

"Silvanols" ir dibināts 1994.gadā un nodarbojas ar farmaceitisko preparātu un pamatvielu izpēti un ražošanu. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir zāļu ražotājs "Olainfarm" (96,69%).

0
Autors:BNS
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti