Ir dažādi veidi kā šie dati tiek iegūti. Kā piemērs: internetā tiek piedāvāts kāds pakalpojums, prece vai arī darba piedāvājums un, lai noformētu līgumu vai kaut kādus pirkuma dokumentus ir nepieciešams sniegt informāciju gan par sevi, gan kredītkarti. Proti, jāsniedz informācija par uz kredītkartes norādīto personas vārdu un uzvārdu, kredītkartes numuru, kartes derīguma termiņu, trīsciparu kodu (CVV kartes otrajā pusē). Izmantojot šādus personu un kredītkaršu datus, krāpnieki var izkrāpt personas uzkrātos līdzekļus no bankas konta vai noformēt uz cietušā vārda vairākus ātros kredītus. Šīs būtu tikai viens no veidiem kā ļaundari var piekrāpt cilvēku.
Pēdējā laikā Latgales reģionā vērojams krāpšanu pieaugums, kas saistīts tieši ar ātro kredītu ņemšanu. Šogad Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē pēc Krimināllikuma 193.panta (nelikumīgas darbības ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem) ir uzsākti jau vairāk nekā 36 kriminālprocesi (Daugavpils iecirknī- vairāk par 16). Pārsvarā šie noziegumi saistīti ar ātro kredītu ņemšanu. Šoreiz krāpnieki uzdarbojās nedaudz savādāk nekā bija minēts augstāk. Bieži vien tiek apkrāpti cilvēki no laukiem vai pagastiem. Dodoties upuru meklējumos, ļaundari uzrunā nepazīstamus cilvēkus un piedāvā viegli nopelnīt naudu, gandrīz neko nedarot. Pēc piekrišanas viņi visi kopā dodas uz bankas filiāli, kur uz cietušā vārda atver kontu. Jāpiebilst, ka krāpniekiem vienmēr ir kāds “bēdu stāsts” gadījumam, ja upuris tomēr uzprasa kādēļ ir nepieciešams bankas konts. Tieši šī iemesla dēļ par upuriem tiek izvēlēti parastāki cilvēki, kuri daudz nejautās. Pēc bankas konta atvēršanas cilvēks saņem no krāpniekiem solīto samaksu, bet vēl pēc kāda – vidēji pēc diviem mēnešiem – cilvēks sāk saņemt dažādu uzņēmumu vēstules par neapmaksātajiem kredītiem.
Policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un ar atbildību izturēties pret saviem personas un kredītkartes datiem, nevienam neatklājot interneta bankas paroli un pieejas kodus, kā arī šādus datus nesūtīt elektroniskajās vēstulēs. Visbiežāk šādi krāpniecisko darbību gadījumi notiek cilvēku neuzmanības un pārlieku lielas uzticēšanās dēļ. Iesakām savā internetbankā pieteikt SMS pakalpojumu paziņojumu saņemšanai par ienākošajiem un izejošajiem maksājumiem. Tas var palīdzēt ātrāk atklāt iespējamu krāpšanu un informēt pa to policiju.
Uzziņai: 2014.gadā pēc Krimināllikuma 193.panta (nelikumīgas darbības ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem) Latgales reģiona pārvaldē bija uzsākti 208 kriminālprocesi, no tiem Daugavpils iecirknī – 99.
2014.gadā pavisam Latgales reģiona pārvaldē kriminālvajāšanai tika nosūtīti 58 kriminālprocesi par 225 noziedzīgiem nodarījumiem (pēc Krimināllikuma 193.panta), Daugavpils iecirknī – 21 kriminālprocess par 142 noziedzīgiem nodarījumiem.