Priekšapmaksas karšu lietotājiem tomēr nebūs obligāti jāreģistrējas 0

Pirmdiena, 13 feb 2017, 15:55 Versija drukāšanai

Priekšapmaksas karšu lietotājiem tomēr nebūs obligāti jāreģistrējas
Mobilo sarunu priekšapmaksas karšu lietotājiem tomēr nebūs obligāti jāreģistrējas, kā to iepriekš paredzēja Satiksmes ministrija (SM).


Pēc SM rīkotās sanāksmes, kurā piedalījās virkne valsts iestāžu pārstāvju, secināts, ka priekšapmaksu karšu reģistrācija ir nelietderīga, liecina valdības mājaslapā publicētais informatīvais ziņojums.

 

Tāpat secināts, ka iepriekš virzītā iecere traucēs tiesībsargājošo iestāžu darbu un nebūs samērīga tās mērķa – ēnu ekonomikas apkarošanas – sasniegšanai. Karšu reģistrēšanas ieguvums būs tikai maznozīmīgs pārkāpumu atklāšanā, atzīts sanāksmē.

 

Ieceres ieviešana liktu organizētās noziedzības pārstāvjiem strādāt vēl rafinētāk, uzsver ministrija. Aptuveni 70% gadījumu ieslodzījumu vietās neatļautai saziņai izmanto priekšapmaksas kartes. Ieviešot reģistrāciju, šo noziegumu izdarītāju identifikācija un pierādīšana kļūs apgrūtināta vai neiespējama, jo tiks izvēlētas citas saziņas metodes.

 

Tāpat skaidrots, ka reģistrēšana varētu "samazināt vienkāršus noziegumus, tādus kā nepilngadīgo izdarīti noziedzīgi nodarījumi, bet nevar ietekmēt advancēto noziedznieku sakarus un līdz ar to rīcību".

 

Secināts, ka mobilo sarunu priekšapmaksas karšu reģistrācija sasniegtu mērķi, ja šāda kārtība tiktu noteikta visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs.

 

Ziņots, ka informatīvajā ziņojumā, ko valsts sekretāru sanāksmē skatīja oktobrī, ministrija rosināja sadarbībā ar iesaistītajām pusēm izstrādāt normatīvo aktu grozījumus, lai noteiktu par obligātu mobilo priekšapmaksas karšu lietotāju datu reģistrēšanu.

 

Daļā ES dalībvalstu jau ir noteikta karšu lietotāju datu obligāta reģistrācija, bet vairākās valstīs tiek apsvērta iespēja ieviest šādu prasību.

 

Spānijā un Slovākijā priekšapmaksas kartes reģistrācijas laikā lietotājam jāuzrāda pase vai personas apliecība, arī ārzemniekam, savukārt Ungārijā priekšapmaksas karti var iegādāties jebkurš, bet reģistrēt var tikai, veicot personas identifikāciju.

0
Autors:DELFI
Foto:pexels.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti