Uzņēmējdarbības popularizēšana Krāslavā 0

Otrdiena, 25 okt 2016, 10:38 Versija drukāšanai

Uzņēmējdarbības popularizēšana Krāslavā
LLKC Krāslavas nodaļa, īstenojot pasākumu „Uzņēmējdarbības laukos popularizēšana vispārizglītojošās skolās”, uzrunāja Krāslavas pamatskolu. Skolas vadība atbalstīja sadarbību, kā rezultātā 18. oktobrī notika informatīva tikšanās – pieredzes apmaiņas brauciens. Krāslavas pamatskolā iespēja piedalīties pasākumā tika dota 7.–9. klašu skolēniem, kopā 27 dalībniekiem un trijiem skolotājiem.


Informatīvās prezentācijas laikā tika runāts par tālākās izglītības iespējām Latvijā, par tradicionālajām un netradicionālajām saimniekošanas nozarēm, ar ko var nodarboties, dzīvojot lauku teritorijā, kā arī par LLKC plašo pakalpojumu klāstu lauku saimniekiem, ES un valsts budžeta atbalstu lauku attīstībai. Lauku un pilsētas bērniem ir radies priekšstats, ka laukos var nodarboties tikai ar lauksaimniecību un mežsaimniecību, tāpēc šoreiz skolēniem tika piedāvāta iespēja iepazīt netradicionālo un nelauksaimniecisko uzņēmējdarbību un amatniecību turpmākās profesionālās karjeras plānošanai, apmeklējot Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas nodaļu.

 

Jauniešiem bija unikāla iespēja tikties ar aktīviem un radošiem uzņēmējiem, piedaloties amatu prasmju demonstrējumos.

 

Viesojāmies zemnieku saimniecībā „Kurmīši”, kur darbojas ārstniecības augu audzētāji ar bagātu pieredzi. „Kurmīšu” zāļu tējas ir plaši pazīstamas Latvijā un ārpus tās. Salīdzinoši nesen „Kurmīši” izveidoja bioloģisku vaska pārstrādes rūpnīcu un piedāvā biškopjiem vaska šūnu izgatavošanu no pašu vaska vai šūnu maiņu pret vasku, kā arī izgatavo vaska sveces. Saimniecības iekārtas ļauj pārstrādāt vasku, jau sākot ar 5 kg, līdz ar to nodrošina, ka katrs biškopis saņem vaska šūnas, kas izgatavotas no konkrētā biškopja vaska. Katra vaska partija tiek sterilizēta un filtrēta. Saimniecība ražo arī tranu šūnas, kas ļauj biškopim tās pielietot savā dravas tehnoloģijā. Vaska šūnu plākšņu izmēri tiek sagatavoti atbilstoši katra biškopja izmantoto rāmīšu izmēriem. Skolēniem un skolotājiem bija iespēja izveidot savu vaska sveci līdzņemšanai un priecāties par fantastisko bišu vaska šūnu smaržu.

 

Apmeklējām Rīgas Valsts tehnikuma (RVT) teritoriālo struktūrvienību Krāslavā. 2016. gads iezīmēja rekordlielu pirmkursnieku skaitu. Jaunieši izrādīja interesi par trim specialitātēm: auto virsbūvju remontatslēdznieks, mēbeļu galdnieks un tērpu stila speciālists. Mācību iestādē ir ievērojami palielinājies audzēkņu skaits (49), tāpēc tehnikuma kolektīvs šoruden risināja jautājumu saistībā ar mācību klasēm. Šūšanas fabrikas „Nemo” ēkā tika izremontētas telpas un uzstādītas šujmašīnas, kuras iegādājies tehnikums. Tagad šeit notiek praktiskās nodarbības nākamajiem tērpu stila speciālistiem. Ir nodrošināta iespēja apgūt transportlīdzekļu krāsotāja un metinātāja specialitāti. Tehnikums ir gatavs piedāvāt papildus specialitātes arī meitenēm, ir tikai jāapzina, kuras profesijas būs pieprasītas mūsu pilsētā. Krāslavā ir vērojama pozitīva tendence, jo jaunatne izmanto iespēju mācīties savā dzimtajā pilsētā. Tagad jaunieši iegūs profesiju, bet nākotnē, cerams, atvērs savus uzņēmumus. Tāpēc, ka specialitātes, ko jaunieši apgūst Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas teritoriālajā struktūrvienībā, ir ļoti pieprasītas darba tirgū. Patīkami ir tas, ka sekmīgie un aktīvie jaunieši saņem maksimālo stipendiju 150 eiro mēnesī. Ir pieejama arī kopmītne un virtuve ēdiena gatavošanai.

 

Tālāk devāmies uz Krāslavas novada Kombuļu pagastu, lai iepazītos ar izcilu amatnieku Juri Kokinu. Juris ir amatnieks daudzu gadu garumā. Savā darbnīcā meistars uzņem viesus un demonstrē arodu, piedāvā dažādus virpojumus no koka, traukus, suvenīrus, koka rotaļlietas, spēles. Darbi ir lakoti, bet pēc pasūtījuma meistars tos apstrādā ar lineļļu un bišu vasku. Šovasar blakus meistara darbnīcai tika atvērts veikaliņš, kurā var skatīt amatnieka izgatavotos jaunākos darbus un suvenīrus, kā arī tos iegādāties.

 

Informatīvā tikšanās – pieredzes apmaiņas brauciens notika Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros.

 

Būsim savas zemes saimnieki, veidosim un attīstīsim uzņēmējdarbību Latvijas laukos!

0
Autors:kraslavasvestis.lv
Foto:kraslavasvestis.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti