Parks veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). Parka platība – 7,0762 ha, t.sk. divi dīķi. Parka teritorijā atrodama 53 koku un krūmu taksoni (sugas, pasugas, varietātes un šķirnes) – gan vietējās, gan svešzemju. Te ir daudz ošu, ozolu, liepu, vītolu, gobu, melnalkšņu un ievu. Parka centrā ir lapegļu audze. Austrumu daļā atrodas liepu aleja. Parka lepnums ir Lielais ozols. Dendroloģisks retums ir Moltkes liepa, kas reti sastopama Latvijas parkos. Pie viena no parka dīķiem atrodas atpūtas laukums ar ugunskura vietu un āra kamīnu, kur ziemā notiek tradicionālais folkloras pasākums „Aizgavenī cīmūs braucu”, vasarā- ielīgošana. Parkā atrodas arī pasākumu laukums ar ugunskura vietu un skatītāju soliņiem, kur kopš 1993.gada notiek Vasarsvētku sadancis, kas laika gaitā kļuvis par Daugavpils novada tautas deju kolektīvu lielākajiem svētkiem. Ikdienā pa parka celiņiem no Vaboles vidusskolas pamatēkas uz sākumskolas ēku pārvietojas skolēni un darbinieki. Parku iecienījusi arī tūristi, t.sk. Skrindu dzimtas muzeja apmeklētāji.
2002. gadā Vaboles parkam tika izstrādāts rekonstrukcijas priekšlikums (autore Ilze Māra Janelis) un veikta dendroloģiskā inventarizācija (izpildītāji Andrejs Svilāns un Pēteris Evarts-Bunders). Izstrādātais rekonstrukcijas priekšlikums ir ieviests tikai daļēji un tajā noteiktie stratēģiskie uzdevumi nav zaudējuši aktualitāti.
Atbalstītā LPS projekta ietvaros Vaboles parka ainaviskās vērtības saglabāšanai paredzēta stādījumu atjaunošana, šim mērķim izlietojot 350 eiro. Vaboles pagasta pārvaldes darbinieki, Vaboles vidusskolas skolēni un jaunieši gatavojas iestādīt 79 dekoratīvos kokus un krūmus, 23. septembrī pēc labi padarīta darba vienojoties pie lielā zupas katla projekta noslēguma pasākumā, kurā arī tiks apkopoti interaktīvās viktorīnas „Ieskaties un ieklausies Vaboles parka dzīvē” rezultāti.