Konkursā “Naujene 2016” triumfē audzēkņi no četrām valstīm 0

Trešdiena, 20 apr 2016, 07:58 Versija drukāšanai

Konkursā “Naujene 2016” triumfē audzēkņi no četrām valstīm
Nedēļas garumā Daugavpils novada Kultūras centrā norisinājās viens no nozīmīgākajiem mūzikas pasākumiem novadā – XIV Starptautiskais akordeonistu – solistu konkurss “Naujene 2016”. Konkursu organizēja Naujenes Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Daugavpils novada Kultūras pārvaldi.


Konkurss ik gadu turpina paplašināt gan muzikālās, gan ģeogrāfiskās robežas - šogad konkurss pulcēja 250 dalībniekus no 89 izglītības iestādēm. Ar muzikāliem skaņdarbiem priecēja akordeonisti no Latvijas un tuvākajām kaimiņvalstīm, gan tālāki viesi no Polijas, Šveices, Serbijas, Bosnijas un Hercogovinas. Dalībnieku skaits šogad bija rekordliels – jaunie muzikanti tika vērtēti mūzikas skolu, vidusskolu, mūzikas augstskolu un vieglās mūzikas - variete kategorijā.

 

12.aprīlī konkurss tika oficiāli atklāts - Naujenes Mūzikas un mākslas skolas direktors Spodris Kačāns iepazīstināja klātesošos ar žūrijas locekļiem. Veiksmi un panākumus konkursantiem vēlēja Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektore Vanda Kezika un Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne.

 

Grand Prix mūzikas skolu 1. – 4. klašu grupā saņēma Mažeikas Mūzikas skolas 2. klases audzēkne Austeja Nociute, savukārt 5.-7. klašu grupā - Sanktpēterburgas bērnu mākslas skolas Nr. 4 - 7. klases audzēknis Maksims Kleimenovs.

 

Jāatzīmē, ka konkursā sekmīgi uzstājās arī Daugavpils novada mūzikas skolu audzēkņi. Visaugstāko punktu skaitu un diplomu par pirmo vietu saņēma Naujenes Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Diāna Siņeviča skolotājas Tatjanas Jukumas vadībā.

 

Mūzikas vidusskolu audzēkņi un vieglās mūzikas kategorijas dalībnieki uzstājās divas dienas. Sīvajā sacensībā laurus plūca Tallat – Kelpšos Viļņas konservatorijas 4. kursa students Kaušius Gytis; savukārt šī gada jauninājumā – Vieglās mūzikas kategorijā Grand Prix aizceļoja uz Šveici pie Yves Moulin akordeona akadēmijas studentes Elsas Gourdy.

 

Kaušius Gytis ar mūziku nodarbojas vienpadsmit gadus – sākotnēji vēlējies kļūt par dziedātāju, tomēr pirmā mūzikas skolotāja ievirzījusi akordeonspēles pasaulē, ko ne mirkli nav nožēlojis.

 

Konkurss noslēdzās ar Mūzikas akadēmiju studentu priekšnesumiem. Grand Prix ieguva jaunais un perspektīvais Mihails Volčkovs no Baltkrievijas Valsts Mūzikas akadēmijas 1.kursa. Jābilst, ka Mihails ir arī konkursa “Naujene 2014” laureāts mūzikas vidusskolu kategorijā.

 

“Ar akordeonu es varu izpildīt gan seno laikmetu, gan mūsdienu skaņdarbus, nezaudējot saturu. Tas ir ļoti funkcionāls, tembrāls un portatīvs instruments –es to visur varu paņemt līdzi,” tā par akordeonu saka laureāts.

 

Konkursa ilggadējā žūrijas locekle, asociētā profesore Danijela Rakič no Serbijas atzīst, ka konkursa “Naujene” organizatoriskais līmenis un dalībnieku kopējā meistarību ar katru gadu pieaug. “Šis konkurss jau līdzinās pilnvērtīgam starptautiska līmeņa konkursam. Sacensība kļuvusi ļoti nopietna. Es ceru, ka Spodris Kačāns turpinās iet pareizajā virzienā, konkursu padarot ne tikai nozīmīgu reģionālā, bet arī vispasaules līmenī – ceru, ka jau nākamgad piedalīsies arī dalībnieki no ASV, Austrālijas un citām Eiropas valstīm,” vēl D.Rakič.

 

Konkursa ietvaros notika arī viesmākslinieku koncerti - skatītājiem par prieku koncertus sniedza starptautisku konkursu laureāts Ļevs Lavrovs no Maskavas, žūrijas loceklis Īvs Mulēns no Šveices un Viļņas akordeonistu orķestris Consona.

 

Konkursa noslēgumā Naujenes Mūzikas un mākslas skolas direktors Spodris Kačāns pateicās visiem konkursa dalībniekiem, pedagogiem un žūrijas locekļiem, kā arī Daugavpils novada domei par finansiālo atbalstu. Savukārt Spordim Kačānam izteikta atzinība par augsto konkursa organizētības līmeni un vēlējums tikties jau nākamgad, kārtējā akordeona mūzikas pavasarī.

0
Autors:daugavpilsnovads.lv
Foto:daugavpilsnovads.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti