Sadzīves negadījumos cietuši vairāki bērni un jaunieši

Sadzīves negadījumos cietuši vairāki bērni un jaunieši
Vakar mediķu palīdzība bija nepieciešama vairākiem bērniem un jauniešiem, kuri cietuši sadzīves negadījumos, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sanita Malēja.

Latgalē kādam 16 gadus vecam jaunietim bijusi nepieciešama mediķu palīdzība pēc tam, kad viņš saspiedis kanalizācijas tīrīšanas līdzekļa pudeli un tā sastāvs iekļuvis jaunieša acīs. Ar gūtu ķīmisku apdegumu acīs cietušais nogādāts slimnīcā.

 

Aizvadītajā diennaktī mediķi snieguši palīdzību kādam bērnam, kurš apēdis pieaugušajiem domātus medikamentus. Mediķi snieguši palīdzību kādam sešus gadus vecam zēnam, kurš spēlējies un atradis pieaugušajiem paredzētus medikamentus. Bērns tos apēdis un saindējies.

 

Tāpat mediķi snieguši palīdzību kādam sešus gadus vecam zēnam Kurzemē, kurš spēlējoties karājies pie kāpņu margām, atbrīvojis rokas un kritis no aptuveni pusotra metra augstuma. Zēns tika nogādāts slimnīcā ar vaļēju lūpas brūci.

 

Savukārt Vidzemē, kad kāds 39 gadus vecs vīrietis, strādājot ar zāģi, iezāģējis sev rokā, pilnībā amputējot vienu pirkstu, kā arī daļēji amputējot vēl vienu pirkstu.

 

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēmis 1139 izsaukumus, no kuriem 190 bijuši saistīti ar traumām.