Piedalīsimies akcijā “Iestādi pats savu koku Preiļu parkā !” 0

Trešdiena, 29 apr 2015, 14:17 Versija drukāšanai

Piedalīsimies akcijā “Iestādi pats savu koku Preiļu parkā !”
Preiļu novada dome sadarbībā ar SIA “Preiļu saimnieks” rīko akciju “Iestādi pats savu koku Preiļu parkā!”, veltītu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25 gadadienai. Kociņu stādīšana norisināsies 8. maijā no plkst. 9.00 - 19.00. Kociņus to stādīšanas dienā par maksu būs iespējams iegādāties no atvestā stādu materiāla pie ieejas parkā no A.Paulāna ielas. Stādus varēs iegādāties katrs personīgi, vairāki kopā, ģimene, iestāde, uzņēmums vai draugu kompānija – jebkurš iedzīvotājs, kuram ir vēlme Preiļu parkā redzēt augam savu koku vai krūmu.


SIA “Preiļu saimnieks” komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece pastāstīja, ka saskaņā ar ainavu arhitektes Ilzes Janeles profesionālo ieteikumu, Preiļu parks tiek kopts un apsaimniekots pēc vēsturisko ainavu parku uzturēšanas principiem. Ainavu parki ir bijuši norobežoti no apkārtnes, tie bija pielāgoti netraucētai atpūtai, tāpēc tiem jābūt kā slēgtai teritorijai, ko no pilsētas ielām norobežo koki vai krūmi. Ņemot vērā speciālistes ieteikumus, Preiļu parkā akcijas laikā tiks stādītas gan Holandes liepas, gan dažādi kociņi un krūmi, kuri piemēroti gan saulainām, gan ēnainām vietām.

 

Agrā pavasarī A.Paulāna ielas malā gar parku ir nozāģēti vecie koki, kas apdraudēja dzīvojamās mājas ielas pretējā pusē. Darbi tika veikti ar Kultūras un pieminekļu aizsardzības inspekciju un Dabas pārvaldes saskaņojumu. Ieplānotās akcijas laikā gar parku A.Paulāna ielas malā tiks veidota aizsargjosla no forsītijām “Maluch”. Parka ziemeļu daļā starp estrādi un A.Paulāna ielu tiks atjaunota sensenos laikos veidotā liepu aleja un izzāģēto veco un bīstamo koku vietā alejas turpinājumā tiks stādītas Holandes liepas. Ieplānots krūmu stādījumus veidot arī ap soliņiem parkā. Tas nepieciešams, lai pagājušajā gadā uzstādītie soliņi iekļautos kopējā parka ainavā un lai cilvēkiem, sēžot uz soliņa, būtu tāda kā sava ‘paradīze’, kur uz brīdi atpūsties. Stādījumus paredzēts veidot no Japānas spirejas šķirnes “Macrophylla”, kas piemērota saulainām vietām, rievainajām rozēm, fizokarpu (zaļlapaino) pamatsugas, ceriņiem, forsītijām, hortenzijām un jasmīniem. Pie parka estrādes ir plānots iestādīt kastaņas.

 

Ja arī Jūs vēlaties ielikt savu artavu Preiļu parka labiekārtošanā un iestādīt savu koku, aicinām piedalīties akcijā !

 

0
Autors:Preiļu novada dome
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti