Ar reģiona jauniešiemrunā par reproduktīvo un seksuālo veselību 0

Piektdiena, 15 jan 2021, 05:00 Versija drukāšanai

Ar reģiona jauniešiemrunā par reproduktīvo un seksuālo veselību

No 2020. gada novembra nogales “Veselības veicināšanas un izglītošanas biedrība” kopā arpartneriem īsteno projektu ar mērķi pilnveidot reģiona jauniešu zināšanas par nozīmīgākajiem jautājumiem reproduktīvās un seksuālās veselības kontekstā. Šobrīd projekta partneri, kas ir apstiprinājuši savu dalību projekta aktivitātēs, ir jauniešu biedrība “19 naglas” no Daugavpils novada, jauniešu biedrība “Kalmārs” no Balvu novada, Daugavpils pilsētas Jaunatnes departaments, jauniešu biedrība “Dagne” no Dagdas novada, Latvijas Sarkanā krusta Daugavpils nodaļas jaunieši, Krāslavas ģimnāzijas aktīvākie jaunieši, kuri plāno studēt medicīnu.


Aptaujas anketa, ko aizpildīja 203 jaunieši no 8 pašvaldībām reģionā, parādīja, ka jautājumi par reproduktīvo veselību ir svarīgi, bet, ņemot vērā sensitīvo tēmu, jaunieši ne vienmēr tos atļaujas uzdot klātienē. Jaunieši aktīvi iesaistījās anketas aizpildīšanā, norādot tematus, par kuriem ir vērts runāt lekcijās. Aptaujas anketa tika izsūtītas projekta partneru organizācijām, kā arī publicēta sociālajos medijos. No visiem respondentiem, kas to aizpildīja, 60% bija sievietes un 40% vīrieši, 60% savu viedokli pauda latviski un 40% krieviski.

 

Balstoties uz šo informāciju, biedrība kopā ar sertificētām ārstniecības personām īstenoja tiešsaistes apmācības 35 jauniešiem latviešu un krievu valodās par uzticamām un pārdomātām attiecībām jauniešu vidū, par to, cik pārdomātiem un saudzīgiem ir jābūtlēmumiem attiecībā pret reproduktīvo veselību. Par uzskates materiāliem apmācībās tika izmantoti eksponāti no lielākās kontracepcijas līdzekļu kolekcijas Latvijā, kura ir izvietota Daugavpils cietoksnī. Kā atzīst apmācību dalībnieki, tad būtu labāk, ja plašsaziņas līdzekļos mazāk parādītos informācija, ka ģimenēm Latgales laukos jāņem ātrie kredīti, lai veiktu neplānotas grūtniecības pārtraukšanu.Apmācītie jaunieši turpmāk veidos mentoru tīklu reģionā un, piesaistot citu projektu konkursu finansējumu, turpinās aktualizēt šos jautājumus vienaudžu vidū. Apmācības tika īstenotas arī 10 skolotājiem, daloties pieredzē, kā runāt par sensitīviem jautājumiem ar mūsdienu jauno paaudzi.

 

 

Pēc apmācībām ir uzsākts darbs pie informatīvās kampaņas, kur apmācītie jaunieši veidos vizuālo materiālu un tekstu, lai atgādinātu vienaudžiem par reproduktīvo veselību, saslimšanām, kontracepciju, attiecībām, drošu seksu, mudinot jauniešus izmantot drošus un uzticamus informācijas avotus. Darbā pie kampaņas ir iesaistīti 20 jaunieši no visām partneru organizācijām. Tā tiks izplatīta sociālajos tīklos 2021. gada sākumā, tuvāk Valentīna dienai.

 

“Veselības veicināšanas un izglītošanas biedrības” projekta mērķis bija izglītot jauniešus par reproduktīvo un seksuālo veselību, izveidojot mentoru tīklu Latgalē, nodrošinot kvalitatīvas apmācības jauniešiem, skolotājiem un biedrības un partneru organizāciju brīvprātīgajiem. Iesaistītie dalībnieki pārstāvēja arī dažādas kopienas un riska grupas.

 

Projekta “Mentoru tīkla izveide Latgales reģionā par jauniešu reproduktīvās un seksuālās veselības izglītošanu”īstenošanu atbalsta biedrība "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs", un tas ir tapis sadarbībā ar BritishCouncil pārstāvniecībuLatvijā “People to PeopleCulturalEngagement” programmas ietvaros. Vairāk par BritishCouncil darbību Latvijā meklē www.britishcouncil.lv.

 


0
Autors:prezes relīze

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti