Uz pārmaiņu sliekšņa 0

Sestdiena, 31 aug 2019, 17:52 Versija drukāšanai

Uz pārmaiņu sliekšņa
Ir uzsākts darbs pie raidījumu cikla ar nosaukumu "Uz pārmaiņu sliekšņa" par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu. Tuvākajā laikā mēs apmeklēsim 8 Latgales pilsētas, aizbrauksim uz vietām, kurās tiks bāzēti jaunie administratīvie centri. Vizīšu gaitā mēs uzzināsim novadu pārvaldes pārstāvju viedokli un sarunāsimies ar iedzīvotājiem. Mums ir svarīgi dzirdēt, ko cilvēki zina par plānotajām izmaiņām, kas notiks teritoriju apvienošanas gaitā. Kā cilvēki ir noskaņoti pret gaidāmajām pārmaiņām? Kādu pozīciju ieņem pašvaldību vadītāji? Mēs gribam saredzēt un sadzirdēt, kā Latgale gatavojas gaidāmajai robežu pārkārtošanai starp novadiem. Mums ir svarīgi uzbūvēt sapratnes un uzticēšanās tiltu starp reformām un valsts iedzīvotājiem.

20.augustā LRT+ komanda apmeklēja Ilūkstes novadu, pabija Ilūkstē, mūsu žurnālists Igors Leitāns aprunājās ar iedzīvotājiem un Ilūkstes novada pašvaldības Domes priekšsēdētāja vietnieku Maiguru Krievāna kungu. Dialoga gaitā mēs uzzinājām – ko iedzīvotāji domā par Ilūkstes un Daugavpils novadu apvienošanu? Kāds ir reģiona vadības redzējums par reformu un kā noritēja tikšanās ar ministru J. Pūces kungu? Mēs savām acīm redzējām, kā dzīvo Ilūkstes novads un dzirdējām to, kas ir patiešām svarīgi cilvēkiem. Saskarsmē ar cilvēkiem pastāvīgi bija dzirdams viedoklis, ka reģionu apvienošanai ir jāsniedz palīdzība novadiem, nevis jānodara kaitējums. Cilvēki vēlas iegūt jaunas iespējas, saskatīt labklājības attīstību un uzlabot stabilitāti savā novadā.

 

Laika apstākļi šajā dienā mūs lutināja ar siltumu, iepriecināja Ilūkstes novada skaistās dabas skati. Esot ceļā, pa mašīnas logiem varējām redzēt, ka lauki Ilūkstes un Dvietes apkaimē ir apstrādāti un sakopti, novadā norit dzīve. Pateicoties mūsu operatora Aleksandra Fedotova darbam, mēs to iemūžinājām un varēsim jums parādīt, kā dzīvo un par ko runā Ilūkstes novads.

 

Mūs sagaida citu Latgales pilsētu apmeklēšana, pavisam drīz būsim Krāslavas un Līvānu novados. Uzzināsim, kas notiek tur pārmaiņu priekšvakarā?

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti