Kučinskis: Valdība ir apņēmības pilna palīdzēt un tikt galā ar Latgales plūdu sekām 0

Pirmdiena, 28 aug 2017, 07:30 Versija drukāšanai

Kučinskis: Valdība ir apņēmības pilna palīdzēt un tikt galā ar Latgales plūdu sekām
Valdība ir apņēmības pilna palīdzēt un tikt galā ar Latgales plūdu sekām, šorīt intervijā LNT rtaidījumā "900 sekundes" solīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).


Viņš uzsvēra, ka šobrīd svarīgākais ir apzināt veidus, kā un cik ārtā veidā valdība var palīdzēt. Tādēļ premjers ir lūdzis Latgales pašvaldību vadītājus sagatavot visu nepieciešamo informāciju, lai valdība varētu pieņemt lēmumu. Viņš atgādināja, ka plūdu skartās Latgales pašvaldības jau ir apmeklējuši zemkopības, satiksmes, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri. Šodien ar pašvaldību vadītājiem Latgalē tiksies arī Kučinskis.

 

Viņš norādīja, ka budžetā naudas šādām ārkārtas situācijām ir pietiekami. "Es varu apliecināt, ka priekš sādiem galījumiem naudas ir pietiekami un nebūs vilcināšanās ar līdzekļu piešķiršanu," sacīja valdības vadītājs, aptuvenus kompensāciju un nepieciešamo līdzekļu apjomus gan neminot.

 

Savukārt uz jautājumu, vai reģionā varētu izsludināt ārkārtas situāciju, premjers norādīja, ka "tas vairāk ir juridisks jēdziens". Viņaprāt, pagaidām ārkārtas situācijas izsludināšana nevarētu palīdzēt vairāk. Formalitātes nekavēs līdzekļu operatīvu piešķiršanu, piebilda Kučinskis.

 

Jau vēstīts, ka Kučinskis, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) šodien dosies uz Līvāniem, kur tiksies ar Latgales reģiona pašvaldību vadītājiem, lai apspriestu situāciju, kāda radusies reģionā pēc pagājušajā nedēļā piedzīvotajām lietavām.

 

24.augusta vakarā Latgalē beidzās lietavas, kuru nokrišņu daudzums pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem Rēzeknes novērojumu stacijā 32 stundās sasniedza 159 milimetrus jeb 229% no augusta normas. Tāpat tiek minēts, ka daudzviet Latvijas austrumu pierobežā kopējais nokrišņu daudzums ir bijis vēl lielāks.

 

Rezultātā ir cietuši vairāki reģionam nozīmīgi ceļi, kā arī dzīvojamās mājas un lauksaimniecības sējumi.

 

Šāda tikšanās tiek rīkota, apzinoties situācijas nopietnību, kā arī nepieciešamību atrast iespējami efektīvākus risinājumus.

 

Ciblas novada zemnieku saimniecības "Ezerlīči" pārstāvis Mārtiņš Trons iepriekš aģentūrai LETA atzina, ka pēc ilgstošajām lietavām Latgales lauksaimnieki varētu lūgt valdību izsludināt ārkārtas situāciju, ja to nedarīs novadu vadība.

 

Viņš norādīja, ka liela daļa lauku vēl ir zem ūdens, tāpēc radušos zaudējumu apjomu varēs izvērtēt tad, kad ūdens būs aizplūdis. Trons sacīja, ka appludināta ir arī liela daļa jauno ziemāju sējumu, kurus, visticamāk, nāksies pārsēt.

0
Autors:LETA
Foto:Ieva Čīka/LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi!
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti