Sācies jauns projekts par atkarību profilaksi 0

Pirmdiena, 16 jan 2017, 15:32 Versija drukāšanai

Sācies jauns projekts par atkarību profilaksi
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) kā partneris sāk īstenot divgadīgu Erasmus+ programmas projektu „Ar saskarsmi pret atkarībām” („HUGS NOT DRUGS” Nr.2016-1-TR01-KA201-034102) , kura koordinatori ir Kirikales pašvaldības izglītības nodaļa (Turcija). Projekta partneri ir Skandiano pašvaldība (Itālija) un Santa Maria da Feiras pašvaldība (Portugāle).


Projekta mērķi ir apkopot dažādu valstu pašvaldības institūciju labo praksi atkarību novēršanas, atkarību izraisošo vielu (narkotikas, alkohols, tabaka u.c.) izplatīšanas nepieļaušanā izglītības iestādēs un bērnu un jauniešu vidū, kā arī izstrādāt un dalīties ar inovatīvām mācību un audzināšanas metodēm un aktivitātēm. Projektā paredzēts izglītot vietējo sabiedrību un veicināt savstarpējas sadarbības pasākumus šajā jomā, stimulēt jauniešus izvēlēties kā alternatīvu veselīgu dzīvesveidu, sporta aktivitātes.

 

Jauniešu pasargāšana no kaitīgiem ieradumiem iespējama, sadarbojoties skolēniem, skolai, ģimenei, valsts un pašvaldības iestādēm, nevalstiskajam sektoram. Atkarību ietekmes mazināšana iedalāma 3 posmos: vielu pieejamības un piegādes novēršana, pieprasījuma samazināšana, ārstēšana un rehabilitācija. Projekts piedāvās virkni darbību un risinājumus, kurus var īstenot izglītības iestādēs. Projektā tiks akcentēts, kā bērniem un jauniešiem apzināti izvēlēties veselīgu dzīvesveidu, lai veicinātu „pozitīvu atkarību”, nodarbojoties ar sportu, interešu izglītību un citām saskarsmes un pašpilnveides jomām. Projekta darbības rezultātā tiks izpētīta tiesiskā joma šajā jautājumā, starptautiskās sadarbības iespējas, labās prakses pārņemšana profilakses darbā, vietējās sabiedrības iesaistīšana. DPIP speciālistiem (bērnu tiesību aizsardzības, veselības veicināšanas koordinācijas, juridiskās jomas jautājumos) un administrācijai būs iespēja pilnveidot savu pieredzi, turpināt tālākizglītību. Projekta metodiskais rezultāts būs brīvi pieejams plašam interesentu lokam. Ja drošības apstākļi atļaus, Daugavpils pašvaldības trīs jauniešiem būs apmaksāta dalība Eirāzijas 38.maratonā Stambulā, Turcijā.

 

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Erasmus+ programmas īstenoto projektu „Ar saskarsmi pret atkarībām” līdzfinansē Eiropas Savienība.

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) kā partneris sāk īstenot divgadīgu Erasmus+ programmas projektu „Ar saskarsmi pret atkarībām” („HUGS NOT DRUGS” Nr.2016-1-TR01-KA201-034102) , kura koordinatori ir Kirikales pašvaldības izglītības nodaļa (Turcija). Projekta partneri ir Skandiano pašvaldība (Itālija) un Santa Maria da Feiras pašvaldība (Portugāle).

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti