Projektu metode mācību procesā 0

Ceturtdiena, 15 dec 2016, 09:39 Versija drukāšanai

Projektu metode mācību procesā
Daugavpils Saskaņas pamatskolā veiksmīgi tika īstenoti divi projekti: Erasmus+ projekts “Flipped learning with ICT” (projekta Nr. 2015-1-TR01-KA219-021988_5), kas turpinās arī šajā mācību gadā (projekta koordinatore – skolotāja Tatjana Revina) un eTwinning projekts “Green Missions” (projekta koordinatore – skolotāja Natālija Karpenko).


Abiem projektiem tika piešķirts Eiropas Kvalitātes sertifikāts par lielisko darbu. Tas nozīmē, ka skolotāju un skolēnu darbs tika atzīts visaugstākajā Eiropas līmenī, ko var bez šaubām atzīt par unikālu skolas sasniegumu. Projekts “Green Missions” arī ieguva Nacionālo eTwinning balvu 2016 starptautisko projektu kategorijā.

 

Darbs projektos ir milzīgs ieguvums gan skolai, gan skolēniem, kuri, sadarbojoties ar citiem Eiropas skolu skolēniem un skolotājiem, pilnveidoja angļu valodas zināšanas, ievērojami uzlaboja savas saskarsmes prasmes, ieguva jaunas un vērtīgas zināšanas darbā ar IKT rīkiem. Mūsdienu mācību vidē projektus vairāk cenšas izmantot kā instrumentu mācību procesa stimulēšanai un modernizācijai. Tie skolotājam ļauj dažādot mācību procesu, izstrādājot inovatīvus mācību līdzekļus, mācību metodes un aktivitātes, ļauj aktīvi iesaistīt skolēnus, stimulējot viņu pašmācību, uzlabojot mācīšanas un mācīšanās kvalitāti.

 

Neapšaubāmi, darbojoties projektos, ir jāiegulda ļoti liels un nopietns darbs, tomēr tas ir tā vērts! Tam pierādījums ir zinātniskā teātra “Laboratorium” viesošanās Daugavpils Saskaņas pamatskolā ar aizraujošu priekšnesumu par dažādām dabaszinību tēmām. Šis teātris ir viena no konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2016” balvām, ko saņēma pagājušā mācību gada seši veiksmīgākie skolu sadarbības projekti.

 

Skolu finālistu projektu vadītāji piedalījās eTwinning ikgadējā Eiropas konferencē Grieķijā. Šajā konferencē piedalījās vairāk nekā 500 eTwinning skolotāji no visas Eiropas. Skolotāji dalījās pieredzē, meklēja jaunus sadarbības partnerus, piedalījās nodarbībās un citās aktivitātēs par “digitālās pilsonības” tēmu. Eiropas konferencē lielu uzmanību pievērsa tehnoloģiju nozīmei mūsdienu jauniešu dzīvē. Tika uzsvērts, ka tās iesaista skolēnus mācību procesā, motivē strādāt vēl radošāk, ļauj meklēt jaunas pieejas, rast jaunas iespējas un gūt lieliskus rezultātus.

 

Nozīmīgi ir tas, ka projektu metode mācību procesā veicina skolēnu motivāciju mācīties un attīsta svarīgas 21.gadsimta prasmes: kritisko domāšanu, informācijas analīzi un strukturēšanu, viedokļa pamatošanu, sadarbības prasmi, IKT izmantošanu.

 

Paldies skolas direktorei Jeļenai Vucēnai par lielu atbalstu projektu realizācijā Daugavpils Saskaņas pamatskolā!

0

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti