DLRR vēlas saņemt atbalstu "Altum" programmu ietvaros 0

Piektdiena, 09 dec 2016, 07:30 Versija drukāšanai

DLRR vēlas saņemt atbalstu "Altum" programmu ietvaros
Vilcienu remontētāja AS "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" vēlas saņemt atbalstu garantiju veidā, kuras šobrīd tiek piešķirtas attīstības finanšu institūcijas "Altum" atbalsta programmu ietvaros, teikts paziņojumā biržai ''Nasdaq Riga''.


Kompānijā informē, ka ''Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca'' ved sarunas ar Ekonomikas ministriju, Finanšu ministriju un Satiksmes ministriju par iespējamo atbalstu un aktivitātēm, kādas varētu tikt realizētas. Sarunu gaitā ir noteikti vairāki iespējamie scenāriji, kādā veidā varētu tikt realizēts valsts atbalsts.

 

""Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas'' vadība un akcionāri izprot esošo situāciju, normatīvo bāzi un saprot, ka (..) tieša valsts garantiju izsniegšana mūsu gadījumā nav piemērojama," teikts paziņojumā, piebilstot, ka dotajā brīdī kompānija redz visu iesaistīto pušu vēlmi rast risinājumu situācijai. Šogad oktobra beigās "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas'' vadība informēja, ka vienošanās ar "Swedbank" attiecībā uz kredītlīgumiem, kuru darbības termiņš beidzas šogad, un iespējamo saistību nepildīšanu (defoltu) pret banku nav panākta. Bankas atteikums saistīts ar rūpnīcas finanšu situāciju un bankas pārliecības par pasūtījumu apmēra palielināšanos trūkumu.

 

"Apzinoties atbildību pret valsti, pilsētu, darbiniekiem un viņu ģimenēm, šajā situācijā viena no vecākajiem valsts uzņēmumiem ar 150 gadu vēsturi saglabāšanas nolūkā "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" valde vērsās pie Latvijas Republikas valdības ar lūgumu piešķirt valdības garantijas bankas kredīta nodrošināšanai," iepriekš vēstīja uzņēmuma pārstāvji.

 

Tāpat ziņots, ka "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" koncerns šogad deviņos mēnešos strādāja ar 11,195 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,4% vairāk nekā 2015.gada attiecīgajā periodā, savukārt koncerna zaudējumi pieauga par 54,7% un sasniedza 2,491 miljonu eiro.

 

"Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" lielāko īpašnieku vidū ir Igaunijas uzņēmums "Skinest Rail" - 47,97%, kā arī Krievijas transporta kompānijas "Severstaļtrans" uzņēmumu grupā ietilpstošais Igaunijas uzņēmums "Spacecom", kam pieder 25,27%. Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā.

 

"Altum" ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. Attīstības finanšu institūcijas "Altum" 40% akciju turētājs ir Finanšu ministrija, 30% akciju turētājs - Ekonomikas ministrija un 30% akciju turētājs - Zemkopības ministrija.

 


0
Autors:BNS
Foto:DLRR

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti