Ko darīt, ja svīst paduses, plaukstas un kājas?

Ko darīt, ja svīst paduses, plaukstas un kājas?
Daudzi ir spiesti izvairīties no rokasspiediena, publiskajām uzrunām un pat no randiņiem, jo cieš no hiperhidrozes jeb pastiprinātas svīšanas.

Pastiprināta svīšana liek šaubīties par sevi, traucē komunicēt ar cilvēkiem, kāpt pa karjeras kāpnēm, veidot romantiskas attiecības. Taču daudzos gadījumos svīšana nav patoloģija, bet īpaša mūsu nervu sistēmas īpatnība.

 

Šo problēmu, ja tā nav saistīta ar infekcijām un endokrīnām slimībām, var atrisināt ar botulīna toksīna injekcijām.

 

Hiperhidroze ir sociālā problēma. Ir daudz cilvēku, kuriem pastiprināta svīšana ik dienas sagādā psiholoģisku diskomfortu, fiziskas neērtības, traucē veidot attiecības. Šī nervu traucējuma ārstēšana aizņem daudz laika, tādēļ tika izgudrots pagaidu līdzeklis - botulīna toksīna injekcijas. Dažādu medicīnas centru klientu atsauksmes liecina, ka šī metode ir efektīva.

 

Hiperhidrozes gadījumā pastiprināta svīšana rodas bez nopietna iemesla un cilvēkam pastāvīgi svīst plaukstas, paduses vai pēdas.

 

Hiperhidrozi parasti ir viegli diagnosticēt. Taču jāņem vērā sekundāri vispārīgās hiperhidrozes simptomi, kas liecina par citām slimībām – endokrīnam slimībām, centrālās nervu sistēmas slimībām, smadzeņu traumām u.c.

 

Šīs slimības ārstēšana nav vienkārša. Diemžēl, hiperhidroze ir noturīga pret visām iepriekš praktizētām ārstēšanas metodēm. Šobrīd pasaulē ir rasts efektīvs risinājums šai problēmai. Tās ir botulīna injekcijas, ko pēc vajadzības injicē padusēs un/vai plaukstās, pēdās. Botoksa ietekmi uz sviedru dziedzeriem zinātnieki atklāja 1951.gadā, taču tā iedarbība uz cilvēkiem tika pārbaudīta tikai 1994.gadā. Vielas iedarbības princips ir bloķēt nervu sistēmas impulsus uz sviedru dziedzeriem, kā rezultātā tie nespēj izdalīt sviedrus. Vienu reizi ievadot vielu zem ādas ir iespējams problemātiskās zonas padarīt sausas uz 8-9 mēnešiem. Pēc tam procedūru var veikt atkārtoti.

 

Šī procedūra tiek veikta ambulatoriskos apstākļos. Pirms injekcijas ievadīšanas padusēs, klientam šajā zonā jāveic epilācija. Vislabāk to izdarīt 2-3 dienas pirms procedūras. Sarunā ar pacientu ārsts nosaka problemātisko zonu, tās laukumu un izrēķina, cik liels vielas daudzums ir nepieciešams injekcijai. Injekcija tiek veikta ar anestezējoša līdzekļa palīdzību. Procedūra aizņem ne vairāk par 1 stundu. Nekādu ierobežojumu pēc procedūras nav.

 

Nedēļu pēc botoksa injekcijām speciālisti neiesaka:

 

• lietot dezodorantus vai antiperspirantus

• apmeklēt pirti vai saunu

• sauļoties

• strādāt smagu fizisku darbu

• apmeklēt sporta zāli

• lietot alkoholu un antibiotikas.

 

Efekts parādās 2–7 dienu laikā pēc injekcijām un ilgst astoņus līdz deviņus mēnešus.

 

Informāciju par hiperhidrozes ārstēšanu var saņemt Latgales medicīnas centrā, Daugavpilī, Rīgas ielā 20 vai pa tālr. 25251010.

 

Priecāsimies jums palīdzēt un darīsim to ātri, kvalitatīvi un konfidenciāli!