Muzeju naktī Daugavpils muzeju apmeklēja vairāk nekā 5000 cilvēku 0

Pirmdiena, 23 maijā 2016, 14:29 Versija drukāšanai

Muzeju naktī Daugavpils muzeju apmeklēja vairāk nekā 5000 cilvēku
21.maijā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā ar moto “Kad durvis paveras...” tika aizvadīta Starptautiska akcija “Muzeju nakts - 2016”. Mūsu draugu skaits šajā naktī sasniedza kārtējo rekordu – saskaņā ar veiktajiem aprēķiniem, muzeju apmeklēja apmēram 5 100 cilvēku! Vēl 1 200 viesojās muzeja struktūrvienībā – Daugavpils Māla mākslas centrā.


Visa vakara garumā, no plkst.19.00 līdz 00.00, muzeja pagalmā skatītājus priecēja talantīgo skatuves mākslinieku koncerts: mazo izpildītāju konkursa “Pīks un Pīka” noslēguma koncertam sekoja vokālās studijas “Vālodzīte”, deju studijas “STOPTIME V.I.P.Style dance”, A.Boginiča deju skolas audzēkņu, grupas “Breath today”, deju šova grupas “Elegance”, vingrošanas skolas “Harmonija”, flamenko studijas “Un. Dos. Tres”, kā arī Daugavpils 13.vidusskolas vokālās grupas “Wonderlad” un Alises May un citu talantīgo jauniešu priekšnesumi. Visi koncerta dalībnieki saņēma saldās balvas no pasākuma atbalstītājiem: AS “Latvijas Maiznieks”, SIA “Dona”, SIA “Dvinska plus”, SIA “Vilna” un SIA “Latsweets”.

 

Koncerta laikā tika pasniegtas Muzeja Draugu balvas. Šogad tās saņēma: Eleonora Ivanova par Vladimira Ivanova mākslas darbu dāsnu dāvinājumu muzeju Nacionālā krājuma papildināšanai ar vērtīgiem un unikāliem darbiem, Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskola par produktīvu radošu sadarbību un aktīvu dalību muzeja rīkotajos pasākumos, kā arī Ambeļu pagasta Kultūras nams par atsaucību, līdzdalību un aktīvu atbalstu Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja rīkoto pasākumu organizēšanā.

 

Muzejā spoka pavadībā varēja apmeklēt visas ekspozīciju un izstāžu zāles, ielūkoties keramikas krātuvē un iemēģināt roku radošajās darbnīcās, ko organizēja muzeja darbinieki un mūsu draugi: Daugavpils Reģiona mākslinieku asociācija un Baltkrievu kultūras centrs.

 

No plkst.20.00 līdz 21.00 vairāk nekā 30 komandas aizrautīgi devās muzeja noburto durvju meklējumos. Daudziem izdevās atbildēt uz visiem viltīgiem jautājumiem, par to saņemot apsveikumus un balviņas no noburtās istabas iemītnieka – Muzeja Spoka.

 

Iestājoties tumsai, mazajiem un lielajiem muzeja draugiem bija unikāla iespēja darboties smilšu zīmēšanas darbnīcā, kas izvietojās Muzeja ielā iepretim ieejai muzeja izstāžu zālē. Turpat īsi pēc pusnakts sekoja Muzeju nakts kulminācija – smilšu kino izrāde, ko skatītāji atzinīgi novērtēja ar siltiem un skaļiem aplausiem.

 

Muzejs pateicas pasākuma atbalstītājiem: Daugavpils pilsētas domei, Dizaina un mākslas vidusskolai “Saules Skola”, SIA “Labiekārtošana-D”, Komunālās saimniecības pārvaldei, Latviešu kultūras centram un Latgales plānošanas reģionam.

 

Uz tikšanos Muzeju nakts balvu izlozē, kas notiks 4.jūnijā plkst.15.00 – 16.00 muzeja pagalmā pilsētas svētku koncerta laikā! Izlozē piedalīsies visi, kas sakrāja 8 zīmogu komplektu Muzeju nakts kartēs un iesniedza tās pasākuma norises vietās.

0
Autors:DNMM
Foto:DNMM

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti