Daugavpilī ar vērienu izskanējis folkloras festivāls 0

Otrdiena, 26 apr 2016, 07:47 Versija drukāšanai

Daugavpilī ar vērienu izskanējis folkloras festivāls
Nedēļas nogalē, no 22. līdz 24.aprīlim Daugavpili pieskandināja XI Daugavpils Starptautiskais festivāls, kura laikā notika 11 dažādi koncerti, meistarklases, danču vakari u.c. pasākumi.


Trīs festivāla dienas 28 kolektīvi un īpašie viesi no Latvijas, Baltkrievijas, Īrijas, Krievijas un Lietuvas iepazīstināja daugavpiliešus un pilsētas viesus ar savām kultūras tradīcijām, dziesmām, dejām un rotaļām. Jau pirmās dienas atklāšanas koncerts ar festivāla dalībnieku daudzbalsīgo skanējumu un danču vakars, kurā dejas līdzās Latvijas Universitātes folkloras deju kopai „Dandari” mācīja arī ārvalstu kolektīvi no Baltkrievijas, Gruzijas, Īrijas un Krievijas, ļāva nojaust, ka festivāls būs ļoti skanīgs un daudzsološs, ko arī pierādīja sestdienas pasākumi.

 

Tā kā festivāls noritēja seno pavasara svētku Ūsiņa jeb Jura un Jurģa dienas laikā, sestdienas, 23.aprīļa, pasākumi sākās jau 10:00 ar pasākumu „Ūsiņa rīts” Dubrovina parkā. Neskatoties un vēso laiku, festivāla dalībnieki kuplā skaitā pulcējās uz zirgu un bišu aizbildņa Ūsiņa dienas svinībām – vēroja zirgu dancināšanu, kopā ar saimnieci Viju Kudiņu piedalījās Ūsiņa dienas tradicionālā ēdiena pantāga gatavošanā un baudīšanā, veidoja Ūsiņa zīmes, kā arī klausījās populārās tradicionālās dziedāšanas grupas „Saucējas”, folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra” un folkloras kopas un kapelas „ Egle” skanīgās balsis. Pēc aktīvās rīta rosīšanās visi tika aicināti uz meditāciju „Dziedināšanās ar tautas dziesmu” kopā ar Ingu Karpiču, pēc kā notika ārvalstu kolektīvu koncerti Latviešu kultūras centra un Daugavpils Universitātes koncertzālēs.

 

Īpašu interesi izraisīja vargana spēles meistarklase, kurā Vjačeslavs Lukjanovs un Valentīns Krulikovskis (Lietuva) nodemonstrēja šī nelielā instrumenta plašās skanējuma iespējas, pastāstīja par vargana rašanās vēsturi, pielietojumu, kā arī iemācīja klātesošajiem galvenos spēles pamatprincipus.

 

Ūsiņa dienas svinības turpinājās ar koncertu „Gostūs pi Jura”, uz kuru dienas gaviļnieks un koncerta vadītājs Juris bija saaicinājis Latvijas folkloras kopas, bet noslēdzās ar festivāla lielkoncertu un īpašo viesu – grupas „Stary Olsa” (Baltkrievija) koncertu.

 

Festivāls izskanēja 24.aprīlī ar tradicionālās dziedāšanas meistarklasi, ko vadīja Zane Šmite un festivāla dalībnieku ekskursijām pa Daugavpili.

 

Festivālu rīkoja un atbalstīja Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, Daugavpils Latviešu kultūras centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Daugavpils Universitāte un Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola „Saules skola”.

0
Autors:daugavpils.lv
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti