Pavasaris ienāk pilsētas puķudobēs 0

Trešdiena, 20 apr 2016, 15:15 Versija drukāšanai

Pavasaris ienāk pilsētas puķudobēs
Ielu apstādījumiem ir liela nozīme pilsētas struktūrā. Tie uzlabo ielu vizuālo izskatu un padara komfortablāku atrašanos pilsētā. Kā arī apstādījumus pilsētas vidē izmanto kā ilgtspējīga lietus ūdeņu apsaimniekošanas risinājumu. Arī šogad uzņēmums SIA”Labiekārtošana-D”, kuram ir ilggadējā pieredze šajā jomā, rūpējas par Daugavpils pilsētas ielu, parku un skvēru apzaļumošanu. Uzņēmumam pavasaris iesākās jau februārī, kad tika uzsākta vasaras augu sēšana, jo stādus uzņēmums ekonomisku apsvērumu dēļ audzē pats. Nedēļas sākumā iedzīvotāji varēja novērot aktivitātes Rīgas ielā un Vienības laukumā, kur atrodas puķu dobe Daugavpils ģērboņa veidolā.


Kā pastāstīja ”Labiekārtošana - D” valdes loceklis Sergejs Blagoveščenskis, uzņēmuma teritorijā atrodas mūsdienīga siltumnīca, kas dod iespēju nodrošināt visu pilsētu ar dekoratīvo augu un ziedu stādiem. Uzņēmums veic pilnu apzaļumošanas ciklu, sākot ar puķu dobju plānošanu un beidzot ar augu kopšanu. Speciālisti veic darbus gan saskaņā ar pašvaldības pasūtījumiem, gan saskaņā ar privātpersonu pasūtījumiem. Uzņēmumā strādā 90 štata darbinieki, vasaras periodā, kad tiek uzsākta sezona, to skaits pieaug līdz 140 cilvēkiem. Šogad vasaras darbos tiks nodarbināti arī 230 skolēni pēc vasaras nodarbinātības programmas, kuri galvenokārt izpildīs palīgdarbus, kas neprasa augstas kvalifikācijas darbu izpildi. Tādus kā, ravēšana un uzkopšanas darbi pēc pļaušanas.

 

Daugavpilī apzaļumojumam īpaša nozīme tiek pievērsta pilsētas centrālajā daļā, kur tiek veikti stādīšanas darbi satiksmes rotācijas apļos, puķudobēs skvēros un pie iestādēm. Tomēr arī šo pilsētas skaistumu skar vandāļu uzdarbošanās un iedzīvotāju vienaldzība. Pagājušajā gadā tika novēroti daudzi ziedu zādzības gadījumu, kad tie tika zagti izrokot tos no puķudobēm, piemēram, pie dzimtsarakstu nodaļas ēkas, kā arī Rīgas ielā, kur puķudobes bieži vien tiek vienkārši izmīdītas. Tomēr, kā norāda Sergejs Blagoveščenskis, vandālisma jautājumu risināšanā uzņēmums sadarbojas ar municipālo policiju un ar videonovērošanas kameru palīdzību mēģina operatīvi reaģēt uz huligānisma gadījumiem, bet diemžēl ir tādas vietas, kur kameras pagaidām vēl nav uzstādītas un tas apgrūtina policijas darbu.

 

Aicinām iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un ziņot par vandālisma gadījumiem, kā arī aktīvi piedalīties savu piemājas teritoriju uzkopšanā un apzaļumošanā, jo tikai visi kopā mēs varam rūpēties par savas pilsētas labklājību un skaistumu.

0
Autors:Grani.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
31. janvārī, 20:08 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi
13. decembrī, 11:32 “Maxima Latvija” kļūst par IIHF Pasaules čempionāta hokejā 2023 pirmo oficiālo partneri Latvijā
28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)
31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti