“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija – 2015” ir noslēgusies 0

Piektdiena, 05 feb 2016, 07:56 Versija drukāšanai

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija – 2015” ir noslēgusies
Lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2009. gada Latvijas Bibliotekāru biedrības īstenota programma, ko finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


Programmas mērķis ir dažādot un pilnveidot publisko bibliotēku iespējas darbā ar bērniem un jauniešiem un veicināt bibliotēkas pakalpojumu izmantošanu jauno lasītāju vidē, tādējādi ietekmējot grāmatniecības procesus un bibliotēku rīcībpolitiku valstī.

 

No 22. līdz 30. janvārim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs notika lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija – 2015” noslēguma pasākumi, kuros tika aicināti piedalīties visi grāmatu lasīšanas eksperti.

 

Katru gadu šajos lasīšanas svētkos aktīvi piedalās ne tikai bērni un jaunieši, bet arī viņu vecāki. Īpašs prieks par to, ka bērni pirmsskolā un sākumskolas klasēs kļūst par grāmatu ekspertiem - vērtētājiem, un ar interesi turpina to darīt arī vecākajās klases un, protams, lasa grāmatas ārpus šīs programmas.

 

Ik gadu Daugavpils publiskajās bibliotēkās programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” piedalās vairāki simti dalībnieku. Šogad to skaits sasniedza 487.

 

Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” sirsnīgā un radošā atmosfērā notika pasākums “Grāmata un lasītprieks, katram jaunu spēku sniegs!” Literāru baudījumu guva gan pieaugušie ar savām atvasītēm, gan arī pusaudži un jaunieši. Rosīgie un enerģiskie dalībnieki tika iesaistīti literārā uzveduma norisē. Gaismas bibliotēkā “Lielo lasīšanas svētku” pasākumā lasīšanas eksperti priecājās par paveikto un iepriecināja citus, atceroties spilgtākos grāmatās lasītos mirkļus. Pārdaugavas bibliotēkā pasākuma dalībnieki guva gan vērtīgu informāciju pašizaugsmei, gan arī līdzdarbošanās prieku noslēguma pasākumā “6x6”.

 

Ceriņu bibliotēkā rīkotais pasākums „Es lasu, un man patīk!” spēja uzburt nostalģisku atmosfēru – katrs pasākuma dalībnieks tika iesaistīts lasīšanas svētku daudzveidīgajās un radošajās aktivitātēs. Piekrastes bibliotēkā notika aizraujošs ceļojums grāmatu pasaulē “Zied grāmata varavīksnes krāsām”. Dalībnieki dalījās savās pārdomās par izlasītajām grāmatām un atcerējās spilgtākos divvientulības mirkļus kopā ar grāmatu. Piekrastes bibliotēkā tika godināti visaktīvākie lasītāji trijās nominācijās: “Lasīšana”, “Radošums” un „Aktivitāte”. Jaunbūves bibliotēka pārsteidza savus ekspertus pasākumā “Grāmatu grozs - 2015”. Ar lielu aizrautību programmas dalībnieki izzināja grāmatu brīnumaino, mierinošo, iepriecinošo un pat dziedinošo spēku.

 

Katrs grāmatu lasīšanas eksperts saņēma pārsteiguma balvas par centību, piedalīšanos, zinātkāri un ieguldīto darbu.

 

Sirsnīgs paldies visiem grāmatu lasīšanas ekspertiem, lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” atbalstītājiem un entuziastiem gan ģimenēs, gan skolās!

 

Lai brīnumainā un aizraujošā grāmatu pasaule dod Jums spēku jauniem darbiem un idejām!

0
Autors:daugavpils.lv
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

19. jūlijā, 07:55 Gudrības zoba raušana - procedūras gaita un pēcoperācijas aprūpe
18. jūlijā, 16:12 Daugavpils uzņēmumi un iestādes aicināti saņemt zīmi “Vieta, kur gaida”
17. jūlijā, 15:02 Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova dosies iekarot Parīzi
16. jūlijā, 14:32 Narkoloģe atklāj, ka trauksmes zvanus par sintētiskajām narkotikām zvana katrā kontinentā
16. jūlijā, 12:41 Personas ar Baltkrievijā reģistrētu transportlīdzekli vairs nevarēs iebraukt Latvijā
16. jūlijā, 11:38 Sākas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām desmit Latvijas augstskolās
15. jūlijā, 14:42 Šonedēļ 72 valsts autoceļu posmos notiek būvdarbi
15. jūlijā, 13:31 Šonedēļ gaidāms +30 grādu karstums, bet nedēļas izskaņā plaši nokrišņi
15. jūlijā, 12:31 Pašvaldības policija Daugavpils centrā noķer dzērājšoferi
12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti