Uz 12 streikojošajām skolām Daugavpilī no rīta atnākuši astoņi bērni 0

Piektdiena, 27 nov 2015, 13:27 Versija drukāšanai

Uz 12 streikojošajām skolām Daugavpilī no rīta atnākuši astoņi bērni
Piektdienas rītā uz 12 skolām Daugavpilī, kas piedalās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkotajā brīdinājuma streikā, bija atnākuši astoņi bērni, aģentūrai BNS pastāstīja pilsētas domes Izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētājs Jānis Dukšinskis.


Kopumā no 19 Daugavpils skolām streiko 12 skolas. Pārējās septiņās izglītības iestādēs notiek mācību darbs ierastajā režīmā.

 

Dukšinskis saņēmis informāciju no pašvaldības Izglītības pārvaldes, ka uz plkst.9.30 uz 12 skolām ieradušies vien daži skolēni - astoņi. Daļa bērnu atnākuši arī uz pusdienām.

 

Savukārt no 28 pirmskolas iestādēm streikā piedalās tikai trīs. Apkopotie dati liecina, ka tajās no rīta atradās 14 bērni. Streikojošajos bērnudārzos mācību process nenotiek, tomēr bērni tiek pieskatīti, norādīja pašvaldības domes pārstāvis.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka LIZDA rīkotajā streikā piektdien piedalīsies vairāk nekā 24,5 tūkstoši darbinieki no 912 iestādēm. Pašlaik LIZDA bija informācija par 18 pašvaldībām, kuras ir gatavas maksāt izglītības darbiniekiem, lai arī viņi 27.novembrī streikos.

 

Arodbiedrība 27.novembrī nolēmusi rīkot brīdinājuma streiku kā iemeslu minot to, ka ar Izglītības un zinātnes ministriju nav panāktas vienošanās vairākos jautājumos.

 

LIZDA brīdinājuma streika forma ir darba pārtraukšana uz vienu dienu, atrodoties savā darba vietā, taču nepildot savus tiešos darba pienākumus. Par to, kādā veidā norisināsies dienas kārtība, katrā izglītības iestādē lemj uz vietas, par to savlaicīgi informējot.

 

Gan izglītības, gan zinātnes nozarē strādājošie vienojušies streikā, lai paustu savu neapmierinātību pret pašreizējo situāciju nozarē, valdības vienaldzīgo un nievājošo attieksmi, nekvalitatīvi izstrādāto atalgojuma modeli, kas draud pasliktināt situāciju daudziem izglītības darbiniekiem un neveicinās kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanu, kā arī, lai panāktu, ka valdība ieklausās un nekavējoties uzlabo situāciju tiem izglītībā un zinātnē strādājošajiem, kuri jau gadiem saņem neadekvāti zemu atalgojumu.

0
Autors:BNS
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti