Daugavpils novada TIC deviņos mēnešos apmeklē 33,4 tūkstoši viesu

Daugavpils novada TIC deviņos mēnešos apmeklē 33,4 tūkstoši viesu
Daugavpils novada Tūrisma informācijas centru (TIC) šā gada deviņos mēnešos apmeklējuši 33,4 tūkstoši apmeklētāju, aģentūrai BNS pastāstīja TIC informācijas konsultante Anna Čapule. Tostarp 75% jeb 25,1 tūkstotis bija Latvijas iedzīvotāji, bet 25% jeb 8,3 tūkstoši - ārzemnieki. No visiem ārzemju viesiem 7% bija no Lietuvas, 5% no Krievijas, 3% no Vācijas, 2% no Igaunijas un vēl 2% - no Polijas.

TIC veiktajā tūristu aptaujā noskaidrots, ka 29% Latvijas tūristu informāciju par tūrisma iespējām Daugavpilī uzzinājuši no radiem, draugiem un paziņām, savukārt 27% - internetā. Vienlaikus 20% aptaujāto atzinuši, ka informāciju guvuši no tūrisma informatīvajiem materiāliem, bet 2% - no tūrisma izstādēm.

 

Arī ārvalstu tūristu informācijas vākšanas metodes bijušas līdzīgas - 30% informāciju guvuši tūrisma informācijas materiālos, 22% informāciju ieguvuši internetā, 20% - no radiem, draugiem un paziņām, 8% no žurnāliem, bet 5% - no tūrisma aģentūrām.

 

Savukārt kā ceļojuma mērķi Latvijas tūristi norādījuši tūrisma objektu apskati (61%), lauku tūrismu (14%), darījumu tūrismu (10%), atpūtu pie ūdeņiem (10%) un ekotūrismu (5%). Savukārt ārvalstu tūristi - tūrisma objektu apskati (66%), darījuma tūrismu (13%), radu un draugu apciemojumu (6%) un lauku tūrismu (6%).

 

Vidējais laiks, ko tūrists no Latvijas pavadīja Daugavpilī bija 1,5 diennaktis, bet 5% respondentu atzina, ka atbraukuši uz pilsētu pavadīt ilgāku laiku (studēt vai darījuma braucienos). Tostarp ārvalstu viesi Daugavpilī vidēji uzturas 1,6 diennaktis. 7% no ārvalstu visiem uz pilsētu devušies darījumu dēļ. "Zīmīgi ir tas, ka tūristi no tuvākās kaimiņvalsts Lietuvas pavada Daugavpilī salīdzinoši maz laika - sākot no dažām stundām līdz vienai dienai. To paskaidro Daugavpils atrašanās vieta un tuvums Lietuvas valsts robežai," norādīja Čapule.

 

Aptaujā arī noskaidrots, ka Daugavpils izraisa pozitīvas asociācijas (74%) starp Latvijas iedzīvotājiem, kas apmeklēja Daugavpili un piedalījās pētījumā. 15% respondentu atzina, ka viņiem ir neitrālās asociācijas domājot par Daugavpili.

 

Tostarp, atbildot uz jautājumu "Ar ko jums asociējas Daugavpils?", 11% aptaujāto atbildēja, ka Daugavpils izraisa negatīvas asociācijas. Viens no iemesliem ir slikts ielu apgaismojums naktīs - tūristi nejūtas droši pilsētā.

 

Viena trešdaļa respondentu (33%) atbildēja, ka Daugavpils asociējas ar populārākajiem tūrisma objektiem (Daugavpils cietoksnis, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs) un Daugavu.

 

Savukārt lielākā daļa - 63% - respondentu no ārvalstīm uzskatīja, ka Daugavpils pilsēta ir ļoti sakopta, skaista un attīstīta, un izraisa pozitīvas asociācijas Vienlaikus 17% viesu nevarēja atbildēt uz jautājumu "Ar ko jums asociējas Daugavpils?" un 18% ir neitrālas asociācijas. Tostarp 2% bija negatīvas emocijas. Vienai piektdaļai (20%) Daugavpils asociējas ar populārākajiem tūrisma objektiem - Daugavpils cietoksnis un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs.

 

Tāpat tūristu aptaujā noskaidrots, ka 54% tūristu no Latvijas Daugavpilī bija pirmo reizi. Tostarp ārzemju viesi Daugavpilī bijuši daudz mazkāk - tikai 25% Daugavpilī jau reiz bija viesojušies.

 

Atbildot uz jautājumu par to, cik daudz līdzekļu ir gatavi tērēt Latgales apmeklējumam vienā diennaktī, tūristi no Latvijas atzina, ka būtu gatavi iztērēt aptuveni 41,25 eiro, bet ārzemju tūristi nedaudz vairāk - vidēji 44,93 eiro diennaktī.

 

Visbiežāk tūristi no Latvijas ceļo ar ģimeni un radiem (66%), ar draugiem (24%) vai vieni (10%), bet ārzemju tūristi visbiežāk ar ģimeni un radiem (48%), ar draugiem (31%), vieni (19%) vai organizētā tūristu grupā (2%).

 

Jautāti ar kādu transporta veidu izvēlas pārvietoties, 10% tūristu no Latvijas atzīmēja, ka brauc ar vilcienu, 7% - ar satiksmes autobusu, un 7% - ar velosipēdu, bet ārzemju tūristi visbiežāk izmanto personīgo auto (57%), kemperi (9%) vai iet ar kājām (13%).

 

Aptaujā piedalījās 150 respondenti - 30% Latvijas iedzīvotāji un 70% ārvalstu tūristi.