'Saskaņa' Daugavpils domē grasās pamest koalīciju 0

Ceturtdiena, 24 sep 2015, 10:35 Versija drukāšanai

'Saskaņa' Daugavpils domē grasās pamest koalīciju
"Saskaņa" par ietekmi Daugavpilī ir sākusi atklātu cīņu ar mēra Jāņa Lāčplēša pārstāvēto "Latgales partiju", kas ir "Vienotības" sadarbības partnere, ceturtdien raksta "Diena".


"Saskaņa" Saeimā iesniegusi pieprasījumu par situāciju Daugavpils pašvaldībā, ko trešdien izskatīja un noraidīja Saeimas Pieprasījumu komisija. Saeimas komisijā jau ir iesniegts nākamais pieprasījums par situāciju Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Abus dokumentus var uztvert kā ilgāka procesa sastāvdaļu un saistīt ar "Saskaņas" gatavību sākt pašvaldību vēlēšanu kampaņu, kas Daugavpilī notiek Saeimas deputāta un vietējās reģionālās nodaļas vadītāja Andreja Elksniņa vadībā, secina laikraksts.

 

Šajā sasaukumā Daugavpils domē opozīcijas nav. Vaicāts, cik ilgi Saskaņa vēl turpinās darbu koalīcijā, mēra vietnieks Dmitrijs Rodionovs "Dienai" sacījis, ka uz šo jautājumu varot atbildēt tikai Elksniņš, "jo viņš ir mūsu līderis – es neesmu gatavs uz to atbildēt".

 

Domes priekšsēdētājs Lāčplēsis pārliecināts, ka "Andrejs Elksniņš grib, lai viņi iet projām no koalīcijas, bet no deputātu puses es tādu vēlēšanos neesmu jutis. Ir nesakritība starp to, ko saka Elksniņš, kuru man grūti asociēt ar Daugavpili, un ko saka Saskaņas deputāti, ar kuriem mums notiek normāls darbs".

 

Ja Saskaņas deputāti izšķirsies par domes koalīcijas atstāšanu, viens no iemesliem būšot arī tas, ka Lāčplēsis, kurš ir kapitāldaļu turētājs visos pašvaldības uzņēmumos, to darbību ir organizējis, "uzticot atbildīgus amatus sev pietuvinātām personām, kas nodrošina pasūtījumus ar priekšsēdi saistītiem uzņēmumiem un oligarhiem", minēts sagatavotajā projektā par koalīcijas vienošanās laušanu. Lūgts to komentēt, mērs atgādināja, ka iepriekšējā sasaukumā, kad domi vadīja Žanna Kulakova (RP), faktiski situāciju noteikusi "Saskaņa", un tad šādas aizdomas pastāvēja. Tāpēc "viņi laikam nevar iedomāties, ka var būt citādi, bet, ja ir informācija par kādiem pārkāpumiem, tad ir jāvēršas tiesībsargājošajās iestādēs".

 

Mēram tiek pārmests arī tas, ka viņš kā premjera partijas sabiedrotais nav spējis Daugavpilij panākt valsts atbalstu, kādu ir saņēmušas pašvaldības, kuras vada citu koalīcijas partiju mēri. "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars "Dienai" uzsver, ka reģionālo partiju līgumattiecības ar "Vienotību" nekādā veidā nebūtu saistāmas ar papildu iespējām pretendēt uz valsts finansiālo atbalstu.

 

Tik daudz spēka, lai nogāztu mēru Lāčplēsi, "Saskaņai", visticamāk, nebūs, taču tā ir nolēmusi līdz pašvaldību vēlēšanām viņu dažādos veidos "mocīt", izmantojot arī Saeimas Pieprasījumu komisiju, norāda "Diena". Tās priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (ZZS) gan komisijas sēdē, gan pēc tam laikrakstam uzsvēra, ka komisiju neļaušot izmantot politisko attiecību kārtošanai, taču trešdien sēde ir notikusi korekti.

0
Autors:DELFI

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti