Baltkrievu “Kupaļinka” piedalījās festivālā “Baltica” 0

Trešdiena, 22 jūl 2015, 14:15 Versija drukāšanai

Baltkrievu “Kupaļinka” piedalījās festivālā “Baltica”
2015. gada 18.jūlijā Rīgā, starptautiskā festivāla “Baltica” ietvaros notika Latvijas ģimeņu un mazākumtautību ansambļu koncerts, kurā piedalījās Daugavpils Baltkrievu kultūras centra ansamblis “Kupaļinka”. Skatītāji tika iepazīstināti ar baltkrievu kāzu rituālu.


Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica” pastāv kopš 1987. gada un pārmaiņus notiek Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. No 15. līdz 19. jūlijam jau desmito reizi Latvijā notika festivāls “Baltica”. Tajā piedalījās rekordliels etnogrāfisko ansambļu, folkloras koru, tautas ansambļu, stāstnieku, individuālo izpildītāju skaits no Latvijas un citām valstīm- vairāk nekā 3500. Pēdējā festivāla “Baltica” tēma bija “Mantojums”.

18.jūlijā, Rīgā, Vērmanes dārzā notika grandiozs amatnieku gadatirgus un Latvijas ģimeņu un mazākumtautību ansambļu koncerts. Šajā koncertā Daugavpili pārstāvēja baltkrievu “Kupaļinka”, krievu “Rusiči” un ‘Slavjanka”, vācu “Lorelei”. Pirmie uzstājās baltkrievi.

 

“Baltkrieviem ir raksturīgas tādas īpašības, ka darba mīlestība, labsirdība un viesmīlība. Jūs izbaudīsiet to viesmīlību caur mūsu demonstrētām baltkrievu zemnieku kāzām, kuras svin jautri, plaši, lielā pulkā un viesmīlīgi”, prezentēja “Kupaļinka”.

 

Daugavpils baltkrievu ansamblis “Kupaļinka” parādīja kāzu rituālu. Tas notiek sestdienas vakarā, pirms kāzām, kad līgavas mājā nāk radi un draudzenes. Viņas pin vainagus no mirtas zālēm, pielaiko līgavai plīvuru un pārliecina viņu nebaidīties no laulības dzīves. Savukārt līgava pateicas mātei, tēvam, krustmātei un brālim par labu audzināšanu un labsirdību. Līgavu apsēdina uz mucas ar aitas ādu, lai laulības dzīve būtu pilna ar laimi. Ar dziesmām un dejām draudzenes novel līgavai laimīgu laulību. Māte un tēvs svēta meitu.

 

Pēc 10 minūšu “Kupaļinkas” teātra un muzikālās izrādes skanēja skaļas skatītāju ovācijas.

 

Žanna Romanovska, Daugavpils baltkrievu kultūras centra vadītāja: “ Uzstāšanās prestižajā festivālā “Baltica” Rīgā Baltkrievu kultūras centram bija viens no svarīgākajiem radošās sezonas notikumiem. Tiesības uzstāties mēs saņēmām piedaloties Latgales atlases skatē, kas noritēja vēl pavasarī. “Kupaļinkas” dziedātājus atbalstīja “Ļanok” dejotāji un teātra studijas “Paulinka” aktieri. Kopā viņi parādīja muzikālu izrādi, kas ļoti iepatikās klausītājiem. Tādējādi, Daugavpils pilsētas vārds atkal pozitīvi skanēja starptautiskā līmenī”.

 

Pēc koncerta mākslinieki pastaigājās pa Vecrīgu.

 

Baltkrievu kultūras centrs izsaka pateicību Daugavpils Kultūras pārvaldei par atbalstu un brauciena organizēšanu uz starptautisko festivālu “Baltica”.

0
Autors:Baltkrievu kultūras centrs
Foto:publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)
31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti