Pēc pārrobežu projekta nosacījumiem šim pakalpojumam bija jābūt pieejamam vēl vismaz piecus gadus pēc projekta noslēguma. Taču pilsētas masu informācijas līdzekļi, kas atbalsta politisko partiju “Saskaņa” , nesaprotamu iemeslu dēļ nolēmuši, ka turpmāk šis pakalpojums invalīdiem būs pieejams par maksu, un pilsētas domes deputātiem ir jālemj, kādu tad maksu par taksometru pakalpojumiem iekasēt no pilsētas invalīdiem.
Tiem 36 cilvēkiem, kas, pateicoties sociālajam taksometram, ir veikuši 521 komfortablu braucienu, protams, šī ziņa bija negaidīta un ļoti nepatīkama. Taču, kad mēs nolēmām noskaidrot, kā tad būs patiesībā ar sociālo taksometru, noskaidrojās, ka par šo pakalpojumu maksu neviens iekasēt tomēr negrasās.
Gluži otrādi. Atšķirībā no pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka Dmitrija Rodionova, kurš pat būdams atvaļinājumā, nebeidz bārstīt skaļus politiskos paziņojumus caur “Saskaņu” atbalstošajiem medijiem, pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis, dodoties savā atvaļinājumā, kolēģiem uzdevis pieņemt atbilstošus lēmumus, lai invalīdi Daugavpilī turpmāk sociālo taksometru pakalpojumus var izmantot bez maksas.
Sekojot mēra rīkojumam, 25.jūnijā pilsētas domes sēdē tika pieņemts lēmums par taksometra vadītāja pieņemšanu darbā pilsētas Sociālo lietu pārvaldē. Un kā informēja Sociālo lietu komitejas vadītājs Pēteris Dzalbe, nākamajā komitejas sēdē deputāti lems par sociālā taksometra pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešamā finansējuma piešķiršanu no pilsētas budžeta. Ja šo lēmumu atbalstīts deputātu vairākums, pakalpojums bez maksas būs pieejams pilsētas invalīdiem.
Grūti gan iedomāties, ka kāds no ievēlētajiem tautas kalpiem iebildīs pret lēmumu par bezmaksas sociālo taksometru invalīdiem. Ja nu vienīgi “sociāldemokrāti” no “Saskaņas” izlems balsot pret – lai tikai ietu pret pilsētas domes vadību…