Muzeju nakts Daugavpilī: Ceļojums medicīnas vēsturē

Muzeju nakts Daugavpilī: Ceļojums medicīnas vēsturē

Jau pavisam drīz, 23. maijā, Daugavpilī norisināsies viens no gaidītākajiem pasākumiem - Muzeju nakts. Šo notikumu pilsētas iedzīvotāji un viesi gaida ar nepacietību, jo vakarā savas durvis vērs daudzi muzeji, tajā skaitā arī Medicīnas muzejs, kurš Daugavpilī veiksmīgi strādā jau vairākus gadus. Šogad apmeklētājiem būs pieejamas četras zāles.

Viena no zālēm ir veltīta Daugavpils medicīnas iestāžu vēsturei, kuras savulaik tika optimizētas vai slēgtas. Apmeklētāji varēs iepazīties ar dokumentiem un fotogrāfijām, kas stāsta par infekcijas slimnīcas, dzemdību nama un ādas un veneroloģisko slimību dispansera darbu. Ekspozīcijā apskatāmi interesanti priekšmeti, kas savulaik izmantoti šajās iestādēs. Tāpat šeit var izsekot medicīnas tehnikas attīstībai aptuveni 200 gadu griezumā. Ir iespējams redzēt, kā mainījās un uzlabojās aprīkojums: no stomatologu un LOR ārstu instrumentiem līdz tam, kā pirms vairāk nekā 50 gadiem caur palielināmo stiklu pētīja fluorogrāfijas datus. Interesants fakts - izstādē apskatāmi arī tonometri, kurus pagājušajā gadsimtā ražoja tepat Rīgā.

 

Īpašu interesi raisa zāle, kurā kā eksponāti ir prezentēti kontracepcijas līdzekļi, kas tikuši izmantoti vairāku gadu desmitu laikā. Apmeklētāji var ne tikai apskatīt kolekciju, bet arī izmantot audiogidu, kas pieejams četrās valodās: latviešu, krievu, lietuviešu un angļu. Audiogids piedāvā pilnvērtīgu lekciju par kontracepcijas attīstību no pašiem senākajiem laikiem, skaidrojot, kā un kāpēc tā tika lietota. Tas sniedz iespēju ieraudzīt retus un izglītojošus eksponātus vēsturiskā kontekstā.

 

Medicīnas muzejs gaidīs viesus Muzeju naktī 23. maijā no plkst. 19.00 līdz 23.00. Muzejs atrodas Daugavpils cietoksnī, Nikolaja ielā 9. Lūdzam ņemt vērā, ka šogad ieeja būs par maksu - 3 eiro no personas. Tomēr neaizmirstamas emocijas ir garantētas, jo šis ir viens no populārākajiem muzejiem Latgalē. Tiksimies cietoksnī 23. maijā medicīnas eksponātu izstādē!