8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam 0

Pirmdiena, 04 okt 2021, 13:07 Versija drukāšanai

8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu  biznesam

Noliktavas pakalpojumi pastāv jau daudzus gadus un ir vajadzīgi uzņēmumiem, kam ir nepieciešams uzglabāt savas preces. Noliktavu var definēt kā vietu, kur tiek uzglabātas preces. Tomēr mūsdienās noliktava nav tikai vieta preču uzglabāšanai. Noliktavas pakalpojumus var definēt arī kā atbildības uzņemšanos par preču uzglabāšanu. Daži loģistikas vai noliktavu uzņēmumi piedāvā integrētus pakalpojumus, kas palīdz optimizēt visu piegādes ķēdes sistēmu. Tas palīdz radīt priekšrocības uzņēmumam. Ražotāji izvēlas iznomāt noliktavu un daļu darba deleģē noliktavas pakalpojumu speciālistiem, lai efektīvi pārvaldītu izejvielu un preču krājumus.


Kādi ir galvenie noliktavas pakalpojumu ieguvumi, kas rada pievienoto vērtību mūsdienu biznesam? Lai to uzzinātu, lasiet tālāk.

 

1. Iespēja paplašināties

 

Ja jūsu uzņēmuma darbība neprasa, lai visas izejvielas un gatavās preces tiktu uzglabātas rūpnīcā, kur tiek ražotas preces, ir vērts pasūtīt noliktavu, noliktavas pakalpojumus un izplatīšanas pakalpojumus. Tad visa pieejamā telpa tiks izmantota ražošanas paplašināšanai, un nebūs nepieciešams pastāvīgi domāt par papildu telpu, kas vajadzīga gatavās produkcijas uzglabāšanai līdz tās izvešanai pie klientiem. Noliktavas pakalpojumi ir īpaši svarīgi maziem ražošanas uzņēmumiem, kam ir pārāk mazas noliktavas telpas. Nododot ar noliktavu saistīto darbu citam uzņēmumam, jūs varēsiet koncentrēties uz savu pamatdarbību – preču ražošanu.

 

2. Cenu stabilizācija

 

Noliktavu un izplatīšanas uzņēmumi palīdz uzturēt preču cenu stabilitāti. Pieprasījums pēc precēm un pakalpojumiem katru mēnesi mainās atkarībā no klientu ienākumiem, nodarbinātības līmeņa, laika apstākļiem, politikas un citiem faktoriem. Noliktavas pakalpojumu izmantošana nodrošina regulāru preču piegādi tirgum, bet atsevišķu preču pārpalikuma novērošana, kad piedāvājums pārsniedz pieprasījumu, ļauj samazināt piegādāto preču daudzumu. Un otrādi, kad pieprasījums sāk pārsniegt piedāvājumu, uzglabātās preces tiek ātrāk piegādātas un nonāk tirgus apritē. Šāda pieprasījuma un piedāvājuma regulēšana palīdz saglabāt stabilas cenas un palīdz uzņēmumiem pareizi prognozēt ražošanu, peļņu un zaudējumus.

 

3. Zemāks risks

 

Noliktavas pakalpojumi ne tikai pasargā no cenu svārstībām, bet arī nodrošina ātri bojājošos produktu pareizu uzglabāšanu. Daudzos noliktavu uzņēmumos šādu produktu uzglabāšanai ir speciālas saldētavas. Atkarībā no jūsu vajadzībām varat iznomāt noliktavu ar ledusskapjiem, saldētavām vai optimālu temperatūras kontroli. Turklāt noliktavās uzglabātie produkti parasti ir apdrošināti. Tas nozīmē, ka jūs varat saņemt kompensāciju, ja uzglabātās preces tiek nozagtas, pazaudētas, sabojātas ugunsgrēka vai cita negadījuma rezultātā.

 

4. Labāka klientu apkalpošana

 

Ja nodarbojaties ar tirdzniecību internetā, jums jāzina, ka lielākā daļa tiešsaistes klientu vēlas zināt paredzamo vai precīzo pasūtīto preču piegādes laiku. Kad klients veic pasūtījumu, viņam ir svarīgi saņemt preces pēc iespējas ātrāk. Jebkura piegādes kavēšanās var negatīvi ietekmēt jūsu uzņēmuma reputāciju. Tas ir svarīgi ne tikai pārdodot preces klientiem, bet arī piegādājot preces veikaliem. Noliktava ļauj ražotājam pastāvīgi uzturēt krājumus. Tas nozīmē, ka preces iespējams piegādāt ļoti ātri. Turklāt ražotājam nav jānodarbojas ar pasūtījumu izpildīšanu no savas rūpnīcas, par to parūpējas uzņēmums, kas sniedz noliktavas pakalpojumus. Paturiet prātā, ka ir viens svarīgs faktors, kuram mūsdienu klienti izvirza augstas prasības, un tas ir piegādes ātrums. Izmantojot noliktavas pakalpojumus, jūs varat nodrošināt krājumus uz vairākiem mēnešiem uz priekšu un tādējādi samazināt piegādes kavēšanās risku.

 

5. Resursu taupīšana

 

Noliktavas pakalpojumi palīdz ietaupīt finanšu, cilvēku un laika resursus. Tas ir īpaši svarīgi jauniem vai maziem uzņēmumiem. Ja jūs tikai sākat veidot savu ražošanas uzņēmumu, padomājiet par to, cik daudz jums būs nepieciešams ieguldīt, lai iegādātos noliktavai nepieciešamās iekārtas. Turklāt jums būs arī jāapmāca cilvēki, kā strādāt ar diezgan sarežģīto un bīstamo tehniku, ko izmanto noliktavu uzņēmumi. Ņemot vērā visas izmaksas, kā arī resursu priekšrocības un trūkumus, bieži vien ir labāk atrast uzņēmumu, kas sniedz profesionālus noliktavas pakalpojumus un nodrošinās jūsu preču drošību, kā arī parūpēsies par preču krājumu un piegādās tās klientiem.

 

6. Sezonas preču sagatavošana un uzglabāšana

 

Ja jūsu uzņēmums ražo preces, kas tiek pārdotas tikai noteiktā sezonā, to uzglabāšana ir obligāta. Tomēr sezonālo preču uzglabāšana pašai rūpnīcai var būt pārāk dārga. Tirgojot baseinus vai slēpes, jūs ražosiet tās ne tikai lietošanas sezonā, bet visa gada garumā, tāpēc noliktavas pakalpojumi būs noderīgi, gatavojoties lielajiem pārdošanas apjomiem ilgākā laika periodā. Tāpat tas var palīdzēt izvairīties no zaudējumiem sezonas beigās, izpārdodot atlikušās preces līdz pat nepabeigtiem izstrādājumiem tikai tāpēc, ka tos nav kur uzglabāt. Visas neizpirktās preces var atdot noliktavās un atstāt uz nākamo sezonu, protams, ja jūsu precēm ir ilgs derīguma termiņš.

 

7. Labāka izejvielu un krājumu pārvaldība

 

Daži ražotāji neseko līdzi savam izejvielu un preču krājumu daudzumam. Dažiem pat nav krājumu. Tas viss var izraisīt pasūtījumu izpildes aizkavēšanos un negatīvu klientu pieredzi. Noliktava ar efektīvu krājumu pārvaldības sistēmu palīdz savlaicīgi noteikt, kādas izejvielas vai preces trūkst. Regulāra pasūtījumu datu apkopošana un atlikumu izsekošana var palīdzēt analizēt specifiskus klientu ieradumus, preču sezonalitāti un ātrāk vai lēnāk pārdot noteiktas preces. Profesionāla izejvielu un krājumu pārvaldība palīdz izvairīties no pārāk daudz vai pārāk maz precēm uzņēmuma krājumā. Investējot noliktavas pakalpojumos, jūs efektīvāk uzglabāsiet, transportēsiet un izplatīsiet savas preces.

 

8. Papildu pakalpojumu sniegšana

 

Mūsdienās noliktavas un izplatīšanas centri dara daudz ko vairāk nekā vienkārši uzglabā preces. Profesionāls uzņēmums, kas sniedz noliktavas pakalpojumus, bieži vien piedāvā arī papildu pakalpojumus: preču paņemšanu, iepakošanu, etiķešu un zīmogu līmēšanu, transportēšanu un krājumu pārvaldību. Tātad, ja jūs nolemjat pasūtīt noliktavas pakalpojumus, jūs varēsiet iegūt arī pārējos nepieciešamos pakalpojumus vienuviet. Tas ietaupīs jūsu laiku un naudu.

 

Uzņēmumu īpašniekiem ir dažādas iespējas, kur uzglabāt savas preces. Tās var būt privātas, valsts vai muitas noliktavas. Neatkarīgi no izdarītās izvēles, noliktavas pakalpojumu deleģēšana attiecīgajiem pakalpojumu sniedzējiem var palīdzēt vienkāršot piegādes ķēdi un ietaupīt dažādus resursus. Galu galā tas dos labumu jūsu biznesam.

0
Autors:partneru materiāls

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti