“Tu esi vainīgs jau tāpēc, ka traucē man iegūt varu!” jeb vietējās politikas (a)morālās nianses 0

Ceturtdiena, 10 dec 2020, 16:20 Versija drukāšanai

“Tu esi vainīgs jau tāpēc, ka traucē man iegūt varu!” jeb vietējās politikas (a)morālās nianses

Politika sākas ar vēlēšanām. Ir plaši pazīstami Vācijas kanclera Oto fon Bismarka vārdi: “Nekad tā nemelo, kā melo kara laikā, pēc medībām un pirms vēlēšanām.”


Taču pat vēlēšanu laikā, kā arī pēc tām, parasti pastāv noteiktas “sarkanās līnijas”, kuras cenšas nepārkāpt. Precīzāk, centās. Iepriekšējās vēlēšanās un turpmākais periods parādīja, ka dažiem politiķiem morāle kā tāda nepastāv vispār.

 

Tāda parādība kā neslavas celšana ir zināma cilvēcei kopš laiku sākuma. Saskaņā ar Svētajiem Rakstiem, tas, kurš ceļ neslavu, nolād pats sevi. Mūsdienās daži politiķi un viņu kalpotāji tādiem sīkumiem nepievērš uzmanību.

 

Daži piemēri no jaunāko laiku vēstures.

 

Apmēram pusgads līdz 2017. gada pašvaldības vēlēšanām. Deputātu kandidāti Andrejs Elksniņš un Rihards Eigims mājaslapā gorod.lv un radio “Alise Plus” ēterā paziņoja, ka pret viņu vēlēšanu konkurentu Jāni Lāčplēsi esot “uzsāktas krimināllietas”. Labi apzinoties, ka nekādu krimināllietu nav — ir tikai ziņojumi, kurus “Divi E” paši arī uzrakstīja. Nekādu “krimināllietu” nebija toreiz, nav arī tagad

 

Bet cik cilvēku toreiz noticēja šiem meliem?

 

Vienkāršāks piemērs. Stāsts par viadukta būvniecību un kā pateicoties tieši Elksniņam pilsēta zaudēja iespēju izmaksāt kompensācijas, kuras segtu apdrošināšanas uzņēmums, ir plaši pazīstams. Tomēr Elksniņam pietiek bezkaunības apgalvot, ka viņš šajā situācijā nav iesaistīts, it kā viadukts netiktu būvēts laikā, kad viņš bija mērs.

 

 

Turklāt katra publikācija par viaduktu viņa mājaslapā obligāti satur apgalvojumu, ka vienīgā pirms būvniecības izpirktā māja Smilšu ielā piederēja Latgales partijas biedram. Atkal meli, tieši meli: šai mājai bija veseli trīs īpašnieki, no kuriem tikai vienu var vismaz kaut kādā veidā saistīt ar Latgales partiju.

 

Vēl viens piemērs. Pirms vēlēšanām Elksniņš pasniedza, un pilsētā izplatījās informācija par to, ka J. Lāčplēsim pieder viesnīca Spānijā.

 

Atkal meli. Ja kādam ir interesanti, Spānijā ir divas struktūras: Kadastrs (Dirección General del Catastro) un Īpašumu reģistrs (Registro de Propiedad). Tajās tiek iekļautas ziņas par īpašnieku tiesībām uz nekustamo īpašumu Spānijā. Lūk tā, īpašuma Spānijā nav ne Lāčplēsim, ne Lāčplēša sievai. Lai samazinātu konkurenta izredzes vēlēšanās, Elksniņš tiražēja bezkaunīgus melus. Diemžēl, kāds tiem noticēja.

 

Neliešu ierocis

 

Latvijas tiesu sistēma ir tāda, ka aizsargāt godu un cieņu tiesā ir praktiski neiespējams. To arī izmanto nelieši. Tāpēc augstāk minētie tiešo melu gadījumi no Elksniņa un mājaslapas gorod.lv puses nekādi nav vienīgie.

 

Bez J. Lāčplēša var atcerēties kampaņas, kas tika uzsāktas pret Pilsētas domes Jaunatnes nodaļas vadītāju Gunitu Vanagu, Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skolas” direktori Ingunu Kokinu, “DzKSU” Centralizēto iepirkumu nodaļas vadītāju Iļjinu.

 

Iļjinu pat apvainoja noziegumā, kas tika izdarīts kaimiņu Baltkrievijā. “Jurists” Elksniņš, acīmredzot, nezina, ka vēl 1995. gada 18. jūnijā stājās spēkā Līgums starp Baltkrievijas Republiku un Latvijas Republiku par tiesisko palīdzību un tiesiskajām attiecībām. Un ja Baltkrievijas tiesībsargājošajām institūcijām būtu jautājumi А. Iļjinam, saskaņā ar šo līgumu viņš tiktu izdots izmeklēšanas darbību veikšanai.

 

Atsevišķi jāatceras “DzKSU” vadītāja Sergeja Fridmana un Sadzīves pakalpojumu kombināta vadītāja Nikolaja Ignatjeva vajāšana. Kādus tik grēkus viņiem nepieskaitīja un kādos pārkāpumos nevainoja! Taču ne veiktais audits, ne Iepirkumu uzraudzības birojs tā arī nespēja pārkāpumus atrast. 

 

Fridmanu un Ignatjevu izdevās atlaist tikai saistībā ar “uzticības zaudēšanu”.

 

Interesanta shēma: Elksniņš mājaslapā gorod.lv publicē attiecībā uz politiskajiem konkurentiem visu, kas nāk prātā, jebkādus melus un apmelojumus. Uz šo melu pamata rodas “neuzticība”. Uz “neuzticības” pamata cilvēkus atlaiž.

 

Shēma ir zemiska, bet efektīva.

 

Tikai šodien tā nostrādāja pret Fridmanu un Ignatjevu, bet rīt Elksniņa un gorod.lv triecienu var saņemt, piemēram, uzņēmējs, kas atteiksies finansēt “Saskaņas” vēlēšanas Daugavpilī (kā tas notika ar privātajiem uzņēmējiem “Siltumtīklos”). Bet pēc tam — jebkurš pilsētnieks, kas kāda iemesla dēļ Elksniņam nepatiks.

 

Pēcvārds

 

Elksniņa un gorod.lv “Melu fabrika” nezina ne svētkus, ne brīvdienas. Bremzes ir pilnībā atlaistas, nekādu principu. Precīzāk, princips ir viens: “Tu esi vainīgs jau tāpēc, ka traucē man iegūt varu!” Tiek izvēlēts mērķis. Bet tālāk — pēc ierastās shēmas. Rūdītais apmelotājs rīkojas pēc principa: jo bezjēdzīgāki un neticamāki ir meli, jo vairāk tiem ticēs. Kā jau teikts iepriekš, tas, kurš ceļ neslavu, nolād pats sevi. Kur, kā un kad šis lāsts izpaudīsies — par to lai sāp galva Elksniņam un viņa izdabātājiem no mājaslapas gorod.lv.

0
Autors:А. Gerns
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?
30. aprīlī, 11:51 Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis pīpmanim
27. aprīlī, 12:37 Par apkures atslēgšanu un darbiem iedzīvotāju dzīvokļos
19. aprīlī, 15:18 Pirmo reizi Daugavpilī: slavenā pianiste Poļina Osetinska prezentēs pasaules kino klasikas baroka mūzikas šedevrus
18. aprīlī, 09:08 Aktieri Dmitrijs Nazarovs un Olga Vasiļjeva pēc aizbraukšanas no Krievijas kāps uz skatuves Daugavpilī ar programmu „L'amour-mur” vai „Ačgārnā lielvalsts”
10. aprīlī, 18:05 Liels Stand Up koncerts Daugavpilī
4. aprīlī, 13:42 Grupa “A-Europa” ar “dzīvo” koncertu Daugavpils Kultūras pilī
3. aprīlī, 13:00 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 10)
31. martā, 14:33 Cigaretes – sportistu lāsts
29. martā, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti