VIVA VIVA LA MUSICA! 0

Piektdiena, 24 apr 2015, 15:28 Versija drukāšanai

VIVA VIVA LA MUSICA!
No 15. līdz 17.aprīlim Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā (SBDMV) notika nu jau VI Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss VIVA LA MUSICA. Šoreiz konkurss tika veltīts ģeniālā vācu komponista Johana Sebastiana BAHA 330 dzimšanas dienas atcerei, līdz ar to konkursa dalībniekiem savā programmā bija jāatskaņo arī viens J.S.Baha skaņdarbs.


Konkursā šogad bija pieteikušies 77 dalībnieki no Lietuvas, Baltkrievijas un Latvijas (Rīga, Sigulda, Gulbene, Krāslava, Jēkabpils, Jelgava, Jaunanna, Dagda, Jugla, Babīte, Ilūkste, Madliena, Carnikava, Vecumnieki, Līvāni, Dobele, Saldus, Naujene, Daugavpils). A grupā piedalījās 31 dalībnieks vecumā līdz 12 gadiem, B grupā piedalījās 22 dalībnieki vecumā no 13 līdz 15 gadiem, C grupā – 24 dalībnieki vecumā no 16 līdz 20 gadiem.

 

Tradicionāli konkursā piedalījās visdažādāko specialitāšu pārstāvji – pianisti, akordeonisti, vijolnieki, čellisti, ģitāristi, flautisti, saksofonisti, vokālisti. Skatītāji varēja redzēt arī retāk sastopamu instrumentu pārstāvju uzstāšanos – konkursā piedalījās obojiste, arfiste, trompetists, sitaminstrumentāliste un kontrabasiste.

 

Konkursu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija dziedātāja, Diseldorfas Roberta Šūmaņa augstskolas dziedāšanas profesore MICHAELA KRÄMER no Vācijas; pianists, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis Mākslas skolas un Vytautas Magnus Universitātes Mūzikas akadēmijas pedagogs DONALDAS RAČYS no Lietuvas; vijolniece, N.I.Aladova Minskas 2. bērnu mūzikas mākslu skolas vijoles klases pedagogs HANNA TSITOVICH no Baltkrievijas un Latvijas pārstāvji – flautiste, pedagogs, Nacionālo bruņoto spēku orķestra soliste MAIJA SILAVA un pianists, diriģents, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktors, Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas vadītājs AIVARS BROKS.

 

Konkursā godalgotās I, II un III vietas ieguva 15 jaunie mūziķi no Latvijas, 2 – no Lietuvas un 2 – no Baltkrievijas. Atzinības rakstus par veiksmīgu piedalīšanos konkursā saņēma 14 Latvijas un 2 Baltkrievijas pārstāvji. Mūsu SBDMV audzēkne Viktorija Trofimova ar maksimālo punktu skaitu – 25 punkti – izcīnīja ne tikai I vietu savā grupā, bet arī konkursa galveno balvu – GRAND PRIX.

 

Pateicamies visiem konkursa organizētājiem, atbalstītājiem, dalībniekiem, pedagogiem, koncertmeistariem par šo lielisko iespēju satikties, muzicēt, salīdzināt muzikālos sniegumus, pārrunāt atskaņojumus un, galu galā, vienkārši sadraudzēties.

 

Gaidīsim jaunos mūziķus nākamgad uz VII Starptautisko Jauno mūziķu konkursu VIVA LA MUSICA, kurš būs veltīts izcilā Vīnes klasiķa Volfganga Amadeja MOCARTA 260 dzimšanas dienai!

Autors:Staņislava Broka Mūzikas skola

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti