No amata grasās atbrīvot vēl vienu Daugavpils kapitālsabiedrības vadītāju 0

Trešdiena, 06 mar 2019, 08:45 Versija drukāšanai

No amata grasās atbrīvot vēl vienu Daugavpils kapitālsabiedrības vadītāju
Ceturtdien, 7.martā, plkst.9 sasaukta Daugavpils pašvaldības kapitālsabiedrības SIA "Labiekārtošana-D" dalībnieku ārkārtas sapulce, kurā plānots atbrīvot uzņēmuma valdes locekli Nikolaju Ignatjevu, kurš būs jau trešais pēdējās nedēļās amatu zaudējušas pašvaldības uzņēmuma vadītājs.


Dalībnieku sapulces darba kārtībā kopumā ir trīs jautājumi - dalībnieku sapulces sekretāra iecelšana, valdes locekļa atsaukšana un valdes locekļa ievēlēšana.

 

Pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S) sociālajā tīklā "Facebook" paziņojis, ka iemesli Ignatjeva atlaišanai ir "acīmredzami", un viņa darbā esot daudz pārkāpumu.

 

Aģentūrai LETA domes priekšsēdētājs klāstīja, ka Ignatjeva darbību vērtē ne tikai dome, bet arī Iepirkumu uzraudzības valsts birojs, kurā sākta administratīvā lietvedība par mākslīgu "Labiekārtošana-D" iepirkumu sadali.

 

Tāpat uzņēmuma lietvedībā neesot atrodami dokumenti, kas apliecinātu soda izciešanai ar piespiedu darbu norīkoto personu nozīmēšanu uz konkrētiem darba objektiem, kā arī šo personu kontroli. "Labiekārtošana-D" pērn, pamatojoties uz līgumu ar Valsts probācijas dienestu, uzņēmusi vairāk nekā 30 šādas personas. Pēc Elksniņa teiktā, viens no soda izcietējiem bijis arī ieslodzīto biedrības pārstāvis, tāpēc radušās aizdomas, ka uzņēmums izmantots tikai formāli, bet reāli sodu izpildi netiek veikta.

 

Ar Ignatjevu aģentūrai LETA pašlaik nav izdevies sazināties.

 

"Firmas.lv" dati liecina, ka Ignatjevs labiekārtošanas un apzaļumošanas uzņēmuma vadībā darbojas kopš 2017.gada decembra sākuma. 2017.gadā uzņēmuma apgrozījums bijis 2,7 miljoni eiro, bet peļņa sasniegusi 55 728 eiro.

 

Ignatjevs arī ir kandidējis no pašlaik domes opozīcijā esošās Latgales partijas saraksta 2013.gada pašvaldību vēlēšanās, taču domē netika ievēlēts, lai arī savulaik jau ir darbojies domē.

 

Jau vēstīts, ka februāra beigās no amatiem atbrīvoti Daugavpils pašvaldības kapitālsabiedrību SIA "Daugavpils ūdens" un SIA "Sadzīves pakalpojumu kombināts" vadītāji, un uzņēmumus turpinās vadīt pagaidu valdes locekļi, kas darbu turpinās, kamēr konkursa kārtībā netiks atrasta jauna valde.

 

Mērs stāstīja, ka "Daugavpils ūdens" valdes loceklis Ģirts Kolendo no amata atbrīvots, pamatojoties uz ekspertīžu rezultātiem, kas apliecinājuši, ka pilsētā veidotas stihiskas izgāztuves kanalizācijas atkritumiem un fekālijām. Valsts policija un Valsts vides dienests (VVD) jau esot konstatējis vairākas šādas atkritumu apglabāšanas vietas, taču izmeklēšana vēl turpinās.

 

Komunālā uzņēmuma vadītāja pienākumus uz laiku pildīs Tehniskās nodaļas vadītāja Jeļena Lapinska. Elksniņš uzvēra, ka Lapinska ilgus gadus strādā uzņēmumā, viņai ir atbilstoša izglītība, tāpēc nevarot runāt par "politiskajiem ielikteņiem".

 

Savukārt "Sadzīves pakalpojumu kombināta" valdes loceklis Andrejs Jeršovs mēra uzticību zaudējis saistībā ar iespējamiem korupcijas riskiem. Elksniņš skaidroja, ka uzņēmuma vadītājs nespēj atrisināt jautājumu par sabiedriskās pirts darbības nodrošināšanu. Pirts esot uzcelta par pusmiljonu eiro, taču lietot to sāka, pirms ēka nodota ekspluatācijā. Darbi objektā joprojām nav noslēgti, un pašvaldības uzņēmums iesūdzējis būvnieku - SIA "Lagron" - tiesā, taču neprasa mantisko zaudējumu atlīdzināšanu. Tas, pēc mēra domām, norāda uz koruptīvām darbībām. Pēc viņa teiktā, Jeršovs arī "vairāk nekā mēnesi nav rādījies darbā".

 

Jeršova vietā amatā uz laiku iecelts Māris Voitāns, kurš iepriekš strādājis par grāmatvedi-auditoru.

 

Elksniņš apgalvoja, ka uz abiem amatiem tiks rīkots konkurss. Daugavpils mērs neslēpa, ka tiek vērtēta visu kapitālsabiedrību amatpersonu darbība, taču atteicās prognozēt, vai gaidāmas vēl kādas izmaiņas.

0
Autors:LETA
Foto:Jurijs Dunaiskis (arhīvs)

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti