Nedēļas apskats: ziņo Valsts Policija un VUGD (VIDEO) 0

Piektdiena, 25 jan 2019, 11:12 Versija drukāšanai

 

Laika posmā no 2019. gada 17. līdz 24. janvārim VP Daugavpils iecirknī reģistrēti: 16 protokoli par atrašanos alkohola reibumā sabiedriskā vietā, 11 protokoli par sīkā huligānisma gadījumiem, kā arī saņemti 46 izsaukumi uz ģimenes vai sadzīves rakstura konfliktu gadījumiem. Par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā sodīti 8 cilvēki. Reģistrēti 30 ceļu satiksmes negadījumi bez cietušajiem, 3 – ar cietušajiem.

 

Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas kameras nupat ir arī fiksējušas kādu ļoti bīstamu likumpārkāpumu. Vairāki pilsētas iedzīvotāji bija “baudījuši ziemas priekus” īpaši bīstamā veidā – piestiprinot pie sava transportlīdzekļa ragaviņas, un vizinoties ar tām tumšajā diennakts laikā pa Daugavpils pilsētas centra ielām, kur arī vakaros notiek intensīva automašīnu un sabiedriskā transporta kustība. Par laimi, šoreiz viss beidzies bez cietušajiem, un likumpārkāpēju darbības nebija izraisījušas ceļu satiksmes negadījumu, taču viņi nopietni apdraudēja gan savu, gan arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un dzīvību. Saistībā ar notikušo VP Latgales reģiona pārvaldē sākta administratīvā lietvedība, iespējamie likumpārkāpēji ir noskaidroti, un tuvākajā laikā tie tiks saukti pie administratīvās atbildības. Valsts policija arī vērš uzmanību, ka drošai transportlīdzekļa vadīšanai ziemas laikā jāizvēlas laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums, kā arī jāizvairās no strauju manevru veikšanas, kas var izrādīties liktenīgi. Aicinām transportlīdzekļu vadītājus būt piesardzīgākiem un izvēlēties atbilstošu braukšanas stilu. Tāpat atgādinām, ka ziemas sezonā ir jārēķinās, ka bremzēšanas ceļš ir garāks, tāpēc šoferiem ir jāietur lielāka distance no priekšā braucošajiem satiksmes dalībniekiem. Transportlīdzekļu vadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem uz tiltiem, ceļu pārvadiem, līkumiem un krustojumiem, jo šādi ceļu posmi bieži ir grūti pārredzami. Ļoti noderīgi būtu atkārtot zināšanas par to, kā rīkoties sānslīdes un akvaplanēšanas gadījumos. Gada tumšajā periodā šoferus var sagaidīt arī tādi izaicinājumi kā apgrūtināta redzamība un slidenas brauktuves, tāpēc rūpīgi jāvērtē situācija un jāizvēlas atbilstošs ātrums. Pat, ja nav sniega, šajā laikā uz ceļiem var veidoties atkala jeb „melnais ledus” – ledus kārtiņa, kas var izskatīties kā slapjš asfalts. Tas samazina riepu saķeri ar ceļa virsmu, kā rezultātā var sākties automašīnas slīdēšana.

 

Savukārt VUGD Latgales reģiona brigādes Daugavpils trīs daļas laika posmā no šī gada 14.janvāra līdz 20.janvārim saņēma kopumā 14 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

 

20. janvārī tika saņemts izsaukums uz Tautas ielu Daugavpilī, kur dega vienstāvu dzīvojamā māja 60m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem.

 

16.janvārī Daugavpilī ugunsdzēsēji glābēji cilvēkam no piepampuša pirksta, izmantojot roku rīkus, noņēma gredzenu, bet palīdzot nelaimē nonākušam dzīvniekam, 15.janvārī ugunsdzēsēji glābēji Daugavpils novadā no neapsaimniekotas ēkas pagraba bedres izcēla suni, kurš tur bija atradies jau vairākas dienas un saviem spēkiem netika laukā, savukārt 20. janvārī Daugavpilī ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja radiatorā iesprūdušu kaķi un nodeva to saimnieka rokās.

0
Autors:Evika Muizniece

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti