Tuvojas Bibliotēku nedēļa ar plašu pasākumu programmu Daugavpils publiskajās bibliotēkā 0

Piektdiena, 17 apr 2015, 08:38 Versija drukāšanai

Tuvojas Bibliotēku nedēļa ar plašu pasākumu programmu Daugavpils publiskajās bibliotēkā
No 20. līdz 26. aprīlim Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) un tās sešas filiāles aicina visus interesentus uz ikgadējās Bibliotēku nedēļas pasākumiem. Šogad Bibliotēku nedēļas vadmotīvs ir – “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”. Saskaņā ar šo moto Daugavpils publiskās bibliotēkas piedāvā pilsētniekiem plašu pasākumu programmu, kas ļaus labāk iepazīt bibliotēku darbu. Ikviens interesents varēs pārliecināties, ka vietējās bibliotēkas iet kopsolī ar laiku – paplašina savu pakalpojumu klāstu, atjauno krājumu un meklē jaunas iespējas uzrunāt savus lietotājus, sniedzot viņiem vērtīgu un bagātīgu kultūras pieredzi.


22. aprīlī Latgales Centrālajā bibliotēkā tiks atklātas divas fotoizstādes – “Logs uz neredzamo/neredzīgo pasauli” un “Latgales bibliotekārs – radošuma avots”. Izstāžu apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties daudziem svešajā neredzīgo cilvēku pasaulē un iepazīt bibliotekāra profesijas dažādās šķautnes.

 

Laikā no 21. līdz 24. aprīlim pamatskolas skolēni tiek aicināti uz LCB, lai iepazītos ar grāmatniecības vēsturi un unikālām grāmatām no LCB krājuma – vecāko, jaunāko, lielāko, mazāko, vieglāko, smagāko u.tml. Vidusskolēni varēs ieskatīties LCB vēstures lappusēs, iepazīties ar tās darbību mūsdienās, kā arī uzzinās par bibliotēkā pieejamajiem elektroniskajiem resursiem un to izmantošanas iespējām mācībās un pētnieciskajā darbā.

 

Sākot ar 20. aprīli, LCB un tās filiāles piedāvās jaunu pakalpojumu – praktisku nodarbību “Planšetdators – tas ir vienkārši”. Nodarbības laikā jebkurš interesents varēs apgūt planšetdatora lietošanas pamatus – elektronisko grāmatu lasīšanu, informācijas meklēšanu internetā, sociālo tīklu lietošanu, videozvana funkcijas izmantošanu, mūzikas klausīšanos, filmu skatīšanos utt. Apmācība notiks grupās. Pieteikšanās LCB vai tās filiālēs, vai arī pa tālruni 654 76343.

 

Arī LCB filiāles Bibliotēku nedēļas ietvaros piedāvā saviem lietotājiem virkni interesantu pasākumu. Pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem tiek piedāvātas bibliotekārās stundas, kuru laikā bērni tiks iepazīstināti ar bibliotēku, tās vēsturi un lietošanas noteikumiem, piedāvātajiem pakalpojumiem un plašo grāmatu klāstu. Pieaugušajiem lasītājiem tiks piedāvāti literārie vakari par latviešu tautas dižgaru Raiņa un Aspazijas dzīvi un daiļradi, kuru laikā skanēs dzejas lasījumi un risināsies sirsnīgas sarunas par izlasīto.

 

Turklāt visās LCB filiālēs tiks uzsākts lasītveicināšanas projekts “Grāmatu starts”, kura laikā trīsgadīgi bērni tiks pirmo reizi iepazīstināti ar bibliotēku un tajā pieejamajām grāmatiņām un spēlēm. Projekta izskaņā tā dalībnieki saņems dāvanā grāmatu, mugursomiņu un mīksto rotaļlietu – projekta simbolu pūčulēnu, savukārt vecākiem tiks piedāvāta brošūra par kopālasīšanu ģimenē un bērnu lasītprieka veicināšanu.

 

Sīkākas ziņas par Bibliotēku nedēļas pasākumiem Daugavpils publiskajās bibliotēkās pasākumu programmā. Gaidām visus interesentus Bibliotēku nedēļas pasākumos!

 

0

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi!
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti