Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA”, darbojoties Latgalē, visvairāk pievēršas tieši latgaliešu deju dejošanai, taču kolektīva radošo horeogrāfu iedvesmoti, deju kolektīva dalībnieki nupat nākuši pie saviem skatītājiem ar jaunu koncertprogrammu “LAIKMETA AINIŅAS”. Ansamblis katra gada noslēgumā rīko pasākumu, parādot to, kas apgūts, taču šoreiz piedzīvots deju uzveduma trīs daļās pirmatskaņojums.
Koncerts notika nepārtrauktā ritējumā, bet tajā bija iespēja redzēt trīs dažādus deju uzvedumus horeogrāfu Jāņa Butkeviča un Maritas Irbes vadībā. Pirmais deju uzvedums – “Večerinka” – tēlots Latgales večerinkas gaisotnē ar jestriem dančiem, šīberēšanos, rotaļu elementiem un attiecību raksturiem, kas skatītājiem ļāva iejusties tipiskā danču vakarā, kā tas bija kādreiz, vēl mūsu vectēvu un vecmammu skaistajā jaunībā.
Otrais deju uzvedums – „Balle” savukārt izcēlās ar izcilu mūziku, valšiem, mazurku, polonēzi, galopu, un citu deju izpildījumu, kurā “Laimas” dejotāji skatītājiem atklāja 19. gadsimta salona ainiņas. Balles noskaņu un aristokrātisku atmosfēru palīdzēja uzburt biedrības “Atmiņu lāde” skaistie, pašdarinātie ampīra stila tērpi, par ko īpašu pateicību deju kolektīvs izsaka biedrības vadītājai Irēnai Voitānei.
Savukārt trešais deju uzvedums – “Tusiņš” – sevī apvienojis no visa pa druskai – brīvā gaisotnē, brīvā deju solī, brīvā un draiskā izpildījumā. Interesanti, ka šoreiz mainīts arī uzveduma formāts, deju grīdai atrodoties pašā skatītāju zāles centrā.
Runājot par tautu deju aktualitāti mūsdienās kopumā, deju kolektīva “LAIMA” horeogrāfe Marita Irbe intervijā atzina, ka Latvijas simtgades gadā gan dejotājos, gan tautā vispār jūtama vēlme aizvien vairāk iesaistīties ar Latviju, tās kultūru un vēsturi saistītajos procesos, un neatņemama šīs kultūras sastāvdaļa ir tieši deja.
Pagaidām šī bijusi vienīgā koncertprogrammas “LAIKMETA AINIŅAS” pirmizrāde, taču deju kolektīvs “LAIMA” ir atvērts piedāvājumiem un ar prieku dāvās svētku noskaņu deju solī ikvienam interesentam.