Daugavpilī aizvadīts pirmais Latvijā Sociālo Inovāciju Hakatons 0

Pirmdiena, 29 okt 2018, 13:54 Versija drukāšanai

Daugavpilī aizvadīts pirmais Latvijā Sociālo Inovāciju Hakatons

Daugavpilī nupat noslēdzies pirmais Latvijā Sociālo Inovāciju Hakatons, kura gaitā 40 dalībnieki strādāja pie 8ņām sociālās uzņēmējdarbības idejām, cīņā par galveno balvu – speciālistu konsultācijām jaunajiem uzņēmējiem 1000 eiro vērtībā.


Daugavpils par pasākuma norises vietu izvēlēta, jo Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijai ir izveidojusies laba sadarbība ar vietējo biedrību “Juno-D”, kas arī nodarbojas ar ideju ģenerēšanas pasākumu organizāciju pilsētā.

 

Hakatonā pulcējās gan tie, kuriem jau bija savas uzņēmumu idejas, gan arī ikviens sociālo inovāciju jomā domājošais – uzņēmumu pārstāvji, jaunie uzņēmēji, programmētāji, 3D mākslinieki, grafiskie dizaineri, biznesa un finanšu speciālisti, studenti, kā arī vienkārši entuziasma pilni ideju ģeneratori. Vienīgais noteikums, radot ideju, bija tas, ka tai jāatbilst sociālās uzņēmējdarbības kritērijiem, tas ir, uzņēmumam jāspēj risināt kādu sabiedrībai svarīgu problēmu, radot produktus un pakalpojumus ar augstu sociālo pievienoto vērtību.

 

Pirmajā hakatona dienā 18 no 40 dalībniekiem prezentēja savas idejas klātesošajiem, pēc kā tika spriests, pie kurām idejām un kādā komandu sastāvā hakatona dalībnieki strādās atlikušo pasākuma norises laiku. Uzņēmējs Andris Faibuševičs arī šeit ieradies ar gatavu ideju par lietoto drēbju pārstrādi un tālāktridzniecību, kas tika aprakstīta projektā Upcycle design. Projekts ieguva vienu no konkursa galvenajām balvām, un tā autori cer savu ideju realizēt dzīvē.

Hakatona galveno balvu – profesionālas biznesa konsultācijas pie Vadības konsultāciju uzņēmuma CIVITTA 1000 EUR vērtībā, šoreiz ieguva projekts Wastethic, pie kura strādāja Daugavpils sociālā uzņēmēja Oļesja Soboļevska uzsverot, ka šādu ideju uzņēmēja lolojusi jau sen, taču tieši hakatonā atradusi tās realizācijai nepieciešamos cilvēkus un iedrošinājumu. Projekta komanda sola šo ideju drīzumā pārvērst reālā uzņēmumā.

 

Hakatons ikvienam dalībniekam sniedz vērtīgas zināšanas un prasmes biznesa modelēšanā, jaunas idejas, kontaktus, potenciālos savas uzņēmējdarbības partnerus un kolēģus, kā arī lielisku iespēju prezentēt savu biznesa ideju investoriem. Hakatona noslēgumā organizatori atvadījās ar vārdiem “tiksimies nākamgad”, kas nozīmē vēl vienu iespēju sociālās uzņēmējdarbības idejas popularizēšanai un reālu sociālo uzņēmumu darbības uzsākšanai.

0
Autors:Grani.lv
Foto:Pixabay

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi!
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti