Grāmatas “Džuaņ Faluņ” prezentācija Latgales Centrālajā bibliotēkā 0

Sestdiena, 27 okt 2018, 07:32 Versija drukāšanai

Grāmatas “Džuaņ Faluņ” prezentācija Latgales Centrālajā bibliotēkā
Latgales centrālajā bibliotēkā (LCB) nupat aizvadīta Josifa Ročko grāmatas “Slavenie Latgales ebreji” pirmā sējuma atvēršanas svētki. Kultūrvēsturiski nozīmīgais izdevums ir tapis kā autora veltījums Latvijas valsts simtgadei. Jaunās grāmatas pirmajā sējumā autors apkopojis ziņas par 120 ievērojamiem ebrejiem, kas dzimuši vai dzīvojuši Daugavpilī no 1820. līdz 1920. gadam, kad ebreju tautības iedzīvotāju skaits pilsētā bijis vislielākais, taču tādi satricinājumi kā Pirmais pasaules karš, 1917. gada revolūcija, cīņa par Latvijas neatkarību un vairākkārtējas varas maiņas lika pilsētniekiem, tostarp ebrejiem, doties labākas dzīves meklējumos uz Krieviju vai Eiropu.


Josifs Ročko intervijā arī atklāja, ka kādreiz ir bijusi liela atšķirība starp Latgalē un citos Latvija snovados dzīvojošajiem ebrejiem, kas atšķīrās arī lokālās piederības un mentalitātes ziņā. Rakstnieks un literatūrzinātnieks Valrentīns Lukaševičs intervijā arī uzsvēra, ka tieši latgaliskā un ebreju kultūra ir spēcīgi mijiedarbojusies, kam sekas var redzēt arī valodas lietojumā.

 

Josifs Ročko ir vēsturnieks, novadpētnieks, Daugavpils ebreju kopienas muzeja “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” dibinātājs un vadītājs, kā arī Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, kas ar apskaužamu aizrautību pievēršas pētnieciskajam darbam. Grāmatas atvēršanas svētkos liela daļa uzmanības tika pievērsta ne vien pašai grāmatai, bet arī Josifam Račko kā iedvesmojošai un aizrautīgai personībai. Autors plāno turpināt darbu pie slaveno ebreju izpētes – nākamo grāmatu plānots rakstīt par slavenajiem Daugavpils ebrejiem laika posmā no 1920. gada līdz mūsdienām, un kā trešo darbu sērijā autors min ieceri apkopot datus arī par citu lielāko Latgales pilsētas ebreju panākumiem. Jaunā grāmata jau ir pieejama Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) Nozaru literatūras sektorā un LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā.

0
Autors:Grani.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti