Supervīzija ir konsultatīvs atbalsts jautājumos, kas saistīti ar darbu un profesionālo darbību, kura galvenais mērķis ir profesionālās efektivitātes paaugstināšana. Palīdzošajās profesijās kā piemēram sociālais darbs, mākslas terapija, psiholoģija, psihoterapija, karjeras konsultācijas, kurās ir intensīvs un ciešs kontakts ar cilvēkiem, supervīzija ir nepieciešama jau studiju procesā. Bieži profesionāļi uzskata, ka supervīzija ir nepieciešama krīzes situācijās un tad, kad ir kādas izdegšanas pazīmes, tomēr supervīziju būtu jāapmeklē pirms šādu situāciju rašanās.
Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā supervīzija definēta kā mērķtiecīgi organizēts konsultatīvs un izglītojošs atbalsts sociālā darba speciālistiem viņu profesionālās kompetences un profesionālās darbības kvalitātes pilnveidošanai, un Latvijā sociālajiem darbiniekiem tās ir obligātas.
Nodarbības Daugavpils novadā tiek finansētas no pašvaldības un Eiropas sociālā fonda līdzekļiem. Viens no supervīzijas uzdevumiem ir arī krīzes situāciju priekšlaicīga identificēšana un novēršana, jo, kā atzīst supervizore Anita Ozoliņa, aizvien vairāk palielinoties tādu gadījumu skaits, kad pret sociālo darbinieku no klienta puses tiek pielietota fiziska vai garīga vardarbība. Anna Jegorova intervijā uzsvēra, ka sociālo darbinieku klientu loks, kas lielākoties nāk no sociāli un psiholoģiski nelabvēlīgām vidēm, ir tendēts uzvesties emocionāli nesavaldīgi, tādējādi noslogojot arī sociālo darbinieku, taču pieredze un pētījumi rāda, ka darbinieki, kuri savlaicīgi un regulāri apmeklē supervīziju ir spējīgāki mierīgi reaģēt dažādās un darbā ar klientu ir empātiskāki.