Daugavpils novada kultūras pārvalde šobrīd īsteno Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīto Latgales kultūras programmas projektu, kas paredz profesionālās pilnveides semināru organizāciju kultūras darbiniekiem.
Projekta ietvaros kopumā notiks četri semināri, un pirmais no tiem aizvadīts, atklājot apģērbu, sevišķi tautastērpa attīstību Latvijā un konkrēti Latgalē 19. Gadsimtā. Semināra vadītāja un lektore Ieva Pīgozne pievērsusies Latgales tautastērpu pētniecībai salīdzinoši nesen, un darbs pie tā turpināsies vēl 3 gadu garumā.
Atsaucība dalībai seminārā no Daugavpils novada kultūras darbinieku puses bijusi tik liela, ka daudziem gribētājiem pat nācies atteikt, tomēr tiem, kas sekoja līdzi stāstam par tautastērpa attīstību Latgalē, tas ir palīdzējis rast atbildes uz jautājumiem, kas skar gan darba, gan privātās intereses sfēras.
Risinoties dažādiem publiskiem un kultūras notikumiem, kas saistīti ar tautastērpa izvēli un atrādīšanu sabiedrībai, gan ekspertu, gan folkloras un vēstures pētnieku domas dalās jautājumā, cik precīziem ir jābūt tautastērpiem, ja tos piemeklē konkrētām folkloras kopām vai individuālajai valkāšanai, par ko savs viedoklis ir arī semināra lektorei un dalībniekiem – nav nopeļamas mūsdienās veidotās tautastērpu stilizācijas, ja vein tām ir skaidri noteiktas robežas un tās nemaldina skatītājus par to, kādi tad ir izskatījušies tērpi senatnē. Savukārt, darinot tautastērpu ar mērķi tuvoties tā oriģinālam, galvenais ir pareizi izvēlēties visas tautastērpa detaļas atbilstoši ro rašanās un valkāšanas laikam.
Nākamais seminārs kultūras darbiniekiem tiks aizvadīts jau oktobra beigās, kas tiks veltīts reklāmas materiālu sagatavošanas tēmai, kas ir ļoti būtiski tieši intereses par kultūras pasākumiem paaugstināšanai, sevišķi lauku apvidos.