Kā saglabāt 40 eiro?

Kā saglabāt 40 eiro?
Pēdējā laikā mēs bieži saņemam sūdzības no saviem lasītājiem par pašvaldības policijas rīcību: nedot dzīvi parastajiem cilvēkiem, jebkurā vietā un par jebko uzliek sodu. Cilvēki, saņem uz vējstikla “sinepju plāksterus” kā viņi uzskata “neparko”, iet “skaidroties” uz pašvaldības policijas iecirkni, bet vēlamo rezultātu nesagaida. Naudas sods 40 eiro apmērā vienalga ir jāsamaksā (tieši tik izmaksā auto novietošana stāvēšanai tam neatļautā vietā).

Daugavpils pašvaldības policijas statistikas dati liecina, ka oktobrī ir rekordliels izrakstīto pārkāpumu protokolu skaits par stāvēšanas noteikumu neievērošanu – 307 protokoli. Jāuzsver, ka iepriekšējos mēnešos pārkāpumu protokolu skaits nepārsniedza pat 100!

 

Var cik gribi dusmoties uz pašvaldības policiju, bet dotajā situācijā, labākā recepte naudas un nervu saglabāšanā ir vienkārša: vajag atsvaidzināt ceļu satiksmes noteikumu zināšanas. Autoskolas "Vikingi" braukšanas instruktors Aigars Kursītis šajā sakarā saka: “ Bieži vien autovadītāji domā, ka novietot automašīnu stāvēšanai nedrīkst tikai zīmes nr. 326 “Apstāties aizliegts” darbības zonā, tāpēc ir ļoti pārsteigti, kad redz, ka zīmes nav, bet sods ir.

 

Jāņem vērā, papildus šim noteikumam, darbojas vēl 12 apstāšanās un stāvēšanas aizliegumi, kuri jāzina katram autovadītājam!

Bez tam, noteikumi periodiski mainās. Piemēram, agrāk nedrīkstēja stāvēt tuvāk par 5 metriem aiz gājēju pārejas, tagad nedrīkst stāvēt ne pirms, ne pēc. Tādas lietas ir jāzina, ja gribi saglabāt 40 eiro.”

 

Ņemot vērā to, atgādinām saviem lasītājiem ceļu satiksmes noteikumus saistītus ar apstāšanos un stāvēšanu.

Tātad, apstāties un stāvēt aizliegts:

 

1) uz tramvaja sliežu ceļa klātnes vai tās tiešā tuvumā, ja tas traucē tramvaja braukšanai;

2) uz dzelzceļa pārbrauktuvēm un tuneļos;

3) uz tiltiem, estakādēm, ceļa pārvadiem un zem tiem;

4) vietās, kur attālums starp brauktuves nepārtraukto ceļa apzīmējuma līniju, sadalošo joslu vai pretējo brauktuves malu un apturētu transportlīdzekli ir mazāks par 3 m; (par to visvairāk uzliek sodu Daugavpils autovadītājiem);

5) uz gājēju pārejām, vietās, kur brauktuvi šķērso velosipēdu ceļš un tuvāk par 5 m no tām;

6) brauktuvju krustošanās vietā un tuvāk par 5 m no šķērsojamās vai šķērsotās brauktuves malas, izņemot apstāšanos un stāvēšanu pretim sānceļam trīsvirzienu krustojumā, kur ir nepārtraukta 920. vai 921.ceļa apzīmējuma līnija vai sadalošā josla. Šajā apakšpunktā minētās prasības neattiecas uz vietām, kur uz brauktuves izbrauc no blakusteritorijas (pagalma, stāvvietas, degvielas uzpildes stacijas, uzņēmuma u.tml.);

7) tuvāk par 25 m pirms un 10 m aiz  autobusu pieturas. Atļauts apstāties, ja tas nepieciešams pasažieru iekāpšanai transportlīdzeklī vai izkāpšanai no tā un ja tas netraucē pasažieru sabiedrisko transportlīdzekļu vai taksometru satiksmi;

8) vietās, kur transportlīdzeklis citiem transportlīdzekļu vadītājiem aizsedz luksofora signālus vai ceļa zīmes;

9) uz ietvēm (izņemot– ietves, kuras aprīkotas ar zīmēm, kuras atļauj stāvēšanu);

10) uz ieskrējiena un bremzēšanas joslām;

11) ceļa zīmes “Apstāšanās aizliegta” darbības zonā;

12) vietās, kur brauktuves mala apzīmēta ar nepārtrauktu baltu vai dzeltenu līniju;

13) ārpus apdzīvotām vietām bīstamu pagriezienu un ceļa garenprofila lūzuma vietas tuvumā, kur redzamība kaut vienā virzienā ir mazāka par 100 m.

Būtu jāņem vērā, ka par aizliegumu neievērošanu ir bezcerīgi prasīt no policijas darbiniekiem brīdinājumu, jo Administratīvo pārkāpumu likums nosaka par doto pārkāpumu sodu un soda apmēru. Vairumā no gadījumiem, tie ir 40 eiro, dažos – 30, bet par stāvēšanu uz dzelzceļa pārbrauktuvēm, piemēram, no 140 līdz 280 eiro.

 

Atkārtojiet ceļu satiksmes noteikumus un nepārkāpiet tos!