Aizņemieties naudu, neradot sev zaudējumus 0

Trešdiena, 07 feb 2018, 12:00 Versija drukāšanai

Aizņemieties naudu, neradot sev zaudējumus
Runāsim atklāti – jā, nauda var atrisināt daudz mūsu sadzīvē esošo problēmu. Un dažreiz ir pat ļoti lietderīgi aizņemties naudu, lai iegādātos lietām, kas ilgtermiņā tikai uzlabos jūsu dzīvi. Bet, protams, nauda tikpat vienkārši var arī radīt jaunas problēmas, it īpaši, ja lētākais aizdevums 5000 eiro apmērā (billigst lån 5000) un tā ilgtermiņa atmaksa ir izkļuvusi ārpus jūsu kontroles robežām un saprotat, ka esat iestiguši neatmaksājamos parādos. Tātad, kā jūs varētu gudri aizņemties naudu, neradot sev zaudējumus nākotnē?


Pirmais solis ir pārliecināties, ka aizņēmums patiešām būs pareizā izvēle konkrētajai lietai, kuru plānojat apmaksāt ar aizdevuma starpniecību. Ja noteikti esat dzirdējuši par labajiem un sliktajiem parādiem, vai ne? Tad jums nebūs sveša šī koncepcija: labs parāds ir samaksājis par lietām, kas nodrošina mūsu dzīvēs ilgtermiņa vērtību un, iespējams, pat iegūst tikai lielāku un lielāku vērtību laika gaitā, savukārt, slikts parāds tika izmantots, lai apmaksātu pašreizējo patēriņu.

 

Labā parāda piemēri:

 

1. Ieguldījums augstākajā izglītībā vai kvalifikācijas celšanā;

2. Hipotekārais kredīts pirmās dzīvesvietas nodrošināšanai.

 

Slikta parāda piemēri:

 

1. Dārgas luksusa automašīnas iegāde (jebkurš jauns auto nekavējoties zaudēs vērtību, tiklīdz izbrauc no salona un tikai turpina zaudēt vērtību laika gaitā);

2. Ikmēneša rēķinu apmaksa;

3. Izklaides un kāzu izdevumu segšana.

 

Pirms aizņemties, novērtējiet, cik ilgi šis parāds jums būs jāatmaksā un salīdzinot to ar iegādātas lietas vērtību vai ieguvumu visā parāda atmaksas periodā. Ja tas nav ieguldījums jūsu nākotnē, iespējams, prātīgāk būs izskatīt citus veidus, kā finansēt radušos nepieciešamību. Tāpat ir ļoti svarīgi samaksāt pareizo cenu par preci, ko jūs plānojat iegādājaties ar aizdevuma palīdzību. Piemēram, pērkot automašīnu, daži pārdevēji un kredītdevēji centīsies novirzīt jūsu uzmanības fokusu uz ikmēneša maksājumiem, nevis uz kopējo pirkuma cenu, kas jums var nākt tikai par sliktu. Vienmēr izrēķiniet preces cenu ar visiem potenciālajiem aizdevuma procentiem, lai uzzinātu – cik galu galā jums tā izmaksās. Jā, arī ikmēneša maksājumi un visi pārējie aizdevuma noteikumi joprojām ir svarīgi. Salīdziniet savus ienākumus un izdevumus un noskaidrojiet, cik daudz jūs varat atļauties maksāt ik mēnesi par savu jauno aizdevumu.

 

Ja ikmēneša maksājumi jums būs pamatīgs apgrūtinājums, vai nu izvēlieties kaut ko lētāku, vai arī jau sākumā veiciet lielāku pirmo iemaksu, lai samazinātu paredzamos ikmēneša maksājumus. Nenoliegsim, ka jaunie patēriņa kredīti 10000 eiro apmērā jeb nye forbrugslån 10000 izklausās gaužām vilinoši, taču jums tie ir jāapskata no visām pusēm un noteikti jālasa līguma noteikumu smalkā druka. Lai skaidri redzētu, cik daudz jums izmaksās parāds, veiciet skaitliskus aprēķinus. Jūs varat veikt visus aprēķinus viegli veikt pats uz baltas lapas vai arī izmantot datoru un tiešsaistes kredītu kalkulatorus, lai atvieglotu šo uzdevumu. Vispirms sastādiet pārskatu ar visiem pamata aizdevuma aprēķiniem, izmantojiet kalkulatoru fiksētas procentu likmes aizdevumiem (standarta mājas, auto un individuālie aizdevumi, ko jūs atmaksājat noteiktā laika posmā). Aprēķiniet, cik šāds aizdevums jums izmaksātu, ja apmaksai izmantotu kredītkarti?

 

Grūtākā daļa būs tā, ka jums ir jāparedz nākotne – vai jūsu ienākumi palielināsies, vai varēsiet maksāt šādus ikmēneša maksājumus arī pēc gada vai diviem? Turklāt jūs nevarat vienmēr paredzēt, vai jūs (vai arī jūsu partneris) nezaudēsiet savu labi apmaksāto darbu, nevelēsieties pārcelties uz dzīvi citā pilsētā vai pat valstī. Jo vairāk dažādus aspektus savās kalkulācijas iekļausiet – jo tuvāk pie patiesiem aizdevuma aprēķiniem tiksiet.

love

0
Autors:Grani.lv
Foto:Press foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī 1
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti