Šis ir jau trešais pasākums literāro tikšanos ciklā, kura ietvaros Latgales Centrālā bibliotēka iepazīstina daugavpiliešus ar apgāda “Dienas Grāmata” Latvijas valsts simtgadei veltītās vēstures romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” spilgtākajiem darbiem un to autoriem. Septembrī un oktobrī Daugavpilī viesojās rakstnieks un dramaturgs Māris Bērziņš, kā arī prozaiķe Nora Ikstena. Valsts svētku mēnesī novembrī gaidāmas veselas divas tikšanās, pirmā no tām – ar rakstnieci un dzejnieci Andru Manfeldi, otrā – ar rakstnieku Osvaldu Zebri.
Literārās gaitas Andra Manfelde uzsāk 2002. gadā kā dzejniece, publicējoties periodiskajos izdevumos. Gadu vēlāk apbalvota ar Latvijas literatūras gada balvu dzejas kategorijā. 2005. gadā izdod debijas krājumu “Tranšejas dievi rok” (apbalvots ar Ojāra Vācieša prēmiju) un arī savu pirmo lielo prozas darbu – romānu “Adata”, kurā risināta atkarības tēma. Starp spilgtākajiem nākamo gadu darbiem minami dzejas krājumi “Betona svētnīcas” (2008) un “Ziemeļu tirgus” (2013), kā arī romāns “Dzimtenīte” (2012).
2017. gadā vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” klajā nākušā Andras Manfeldes romāna “Virsnieku sievas” darbība risinās pagājušā gadsimta 70. gados Liepājā, kas tolaik iezīmēja plašās PSRS galējo rietumu robežu. Militāristi un civilisti, krievi un latvieši, savējie un svešie tur mitinājās gluži kā divās pasaulēs, kuras savienoja izgriežams tilts ar caurlaides posteni uz slēgto karostas teritoriju. Laikmets un tā problemātika romānā tverti no mīlestības skatpunkta, rakstnieces sirdij atveroties viņas pašas svētajai trīsvienībai – sievietei, vīrietim un viņu turpinājumam – bērnam. Romāns apbalvots ar prestižo Egona Līva piemiņas balvu “Krasta ļaudis”.
Tikšanās ar Andru Manfeldi Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks plkst. 12.00 nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā). Savukārt plkst. 13.50 autore tiksies ar Daugavpils 12. vidusskolas audzēkņiem un mācībspēkiem skolas telpās (Kauņas ielā 8).