Dome plāno nomainīt ielu gaismekļus piecos Daugavpils mikrorajonos 0

Piektdiena, 13 mar 2015, 15:12 Versija drukāšanai

Dome plāno nomainīt ielu gaismekļus piecos Daugavpils mikrorajonos
Ārkārtas Finanšu komitejas sēdē un domē tika skatīti jautājumi par pilsētas apgaismojumu. Deputātus iepazīstināja ar ielu apgaismojuma gaismekļu atjaunošanas projektiem. Komunālās saimniecības parvalde pieņēma lēmumu piedalīties atklātā Klimatu pārmaiņu finanšu instrumenta finansētajā projektu konkursa ar projektu “Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana ielu apgaismojuma infrastruktūrā Daugavpils pilsētas Jaunbūves mikrorajonā, pilsētas centrā un Gajokā".


Kopējās projekta izmaksas, kas tiks īstenots Jaunbūves mikrorajonā sastāda 303 193,33 eiro. Par šiem līdzekļiem tiek plānots iegādāties 207 energoefektīvus gaismekļus un uzstādīt ielu apgaismojumam Ziemeļu, Užvaldes, Ventspils (no Jātnieku ielas līdz Plūmju), Kļavu, Kastaņu, Plūmju, Aglonas, Avotu, Atmatas, Aizputes, Līvānu, Valkas (no Užvaldes līdz Plūmju), Neretas ielās.

 

Pilsētas centrā par 649 058,52 eiro tiek plānots iegādāties 899 energoefektīvus gaismekļus un uzstādīt ielu apgaismojumam Stacijas, Krāslavas, Alejas, Viestura, Mihoelsa, Cietokšņa, Ģimnāzijas (no Rīgas līdz Lāčplēša ielai),Vienības (no Lāčplēša līdz Raiņa ielai), Teātra, Muzeja (no Parādes līdz Vienības ielai un Lāčplēša ielas rajonā), Institūta, Kr. Valdemāra, Raiņa, Imantas (no Daugavas līdz Vienības ielai), Lāčplēša (no Muzeja līdz Cietokšņa ielai ), Saules, Sakņu, Indras, Dagdas, Maizes, Rīgas (no Daugavas līdz Cietokšņa ielai), Kandavas, Parādes, Balvu, Stadiona, Sporta, Vienības laukums, Daugavas (no 18. novembra līdz Cietokšņa ielai), apgaismojums pie t/c SOLO, Vienības tilts, transporta mezgls (Stacijas, Kārklu un Kraujas ielas).

 

Projekta izmaksas, kas tiks īstenots Gajoka mikrorajonā sastāda 122 671 eiro. Par šiem līdzekļiem tiek plānots iegādāties 140 energoefektīvus gaismekļus un uzstādīt ielu apgaismojumam Nometņu, (no Februāra līdz mājai nr. 66), Dzelzceļu, Februāra, Dzirnavu, Vidus, Bruģu, Tirgus, Jauna, Burtnieku, Fabrikas, Podnieku, Laivu, Kalēju, Centrālā un Ūdensvada ielās.

 

Visos gadījumos tiek plānots saņemt KPFI finansējumu 70% apmērā, bet Daugavpils domes līdzfinansējums sastādīs 30%. Projektus plānots realizēt līdz šī gada maija beigām.

 

Kā portālam pastāstīja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe, šie mikrorajoni tika izvēlēti apzināti, jo tur ir visvairāk neenergoefektīvu gaismekļu, kas patērē daudz elektroenerģijas. Ja tos nomainīt uz energoefektīviem, tad pašvaldība ieekonomēs 50% no izdevumiem, kas paredzēti pilsētas apgaismošanai.

 

Jāpiebilst, ka projektu iesniegšanas termiņš Vides aizsardzības fondā ir noteikts 19. marts.

 

Vēl divi domē izskatītie jautājumi skar grozījumu veikšana 2013. gada pieņemtajos lēmumos par Judovkas un Grīvas ielu apgaismoju; galvenokārt tie attiecas uz finansēšanu. Pagājušajā reizē, kad pašvaldība piedalījās projektu konkursā ar šiem projektiem un saņēma finansējumu, tad piedāvājumi no būvniekiem pārsniedza līdzekļu apmēru, kas tika noteikts projektā un tāpēc no šīs ieceres bija jāatsakās.

 

Tagad projektu izstrādātāji veica grozījumus projektā – samazināja celtniecības darbu apjomu. Pašvaldība atteicās no apgaismojuma stabu un ceļa virsmas tajā vietā nomaiņas.

 

Šo jautājumu apspriešanas laikā daži deputāti apšaubīja to, ka pašvaldība var atļauties tērēt tādus līdzekļus, bet Pēteris Dzalbe uzskata, ka šobrīd tas ir atvērts jautājums un galīgais lēmums par finansēšanu tiks pieņemts, kad pilsēta saņems atbalstu šo projektu realizācijai. “Ja, kas no viņiem varēs atteikties, tāpat, kā gadījumā ar Grīvas un Judovkas projektiem”, - rezumēja priekšsēdētāja vietnieks.

Autors:Grani.lv
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi!
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti