Uzņēmēji izteica priekšlikumus valdībai

 

Ministru kabineta izbraukuma sēdes laikā Daugavpilī īpaša uzmanība tika pievērsta uzņēmējdarbības atbalstam.

 

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens pirms sēdes apmeklēja biznesa inkubatoru. Ja bizness pastāv ne ilgāk kā trīs gadus, tad šeit var saņemt bezmaksas konsultācijas visdažādākajos jautājumos – sākot no biznesa plāna izstrādes tuvākajiem gadiem, līdz pat mārketinga programmai. Biznesa inkubators piedāvā arī finansiālu palīdzību grāmatvedības izdevumu segšanai un savas interneta vietnes vai mājas lapas izveidošanai.

 

Tikšanās laikā ar uzņēmējiem ministrs atzina, ka Latvijā pastāv nevienlīdzība starp galvaspilsētas un reģionu attīstību. Rīgā dzīvo trešdaļa Latvijas iedzīvotāju, bet saražotā nacionālā kopprodukta apjoms sastāda pusi no visā valstī saražotā. Latgalē dzīvo 15 procenti no valsts iedzīvotājiem, bet tiek saražoti tikai 7 procenti produkcijas.

 

Tikšanās laikā tika pārrunāta arī nodokļu reforma. Kā pastāstīja uzņēmēji, kaimiņvalstī Igaunijā pārskatu iesniegšana ir daudz vienkāršāka un nodokļu slogs ir zemāks. Kā mēs varam piesaistīt investorus, īpaši uz Latgali? Pēc ministra teiktā, jau ir pieņemti vairāki lēmumi, tostarp valdība ir beidzot gatava atbalstīt reģionālās lidostas būvniecību, kas pirmām kārtām palīdzēs izveidot loģistikas centru Daugavpilī.

 

Šie jautājumi tika pārrunāti arī valdības izbraukuma sēdē. Pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis norādīja, ka Latgales programma un Latgales speciālās ekonomiskās zonas izveidošana – tas ir tikai pirmais solis ražošanas atbalstam reģionā.

 

Premjerministrs Māris Kučinskis un Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis piedalījās arī līgumu parakstīšanā ar uzņēmējiem par pievienošanos Latgales ekonomiskajai zonai. Nodokļu atvieglojumi ir spēkā no pirmā janvāra, četri uzņēmumi, tai skaitā pievadķēžu rūpnīca un šūšanas uzņēmums „East Ware”, jau ir izmantojuši piedāvātās iespējas. Vēl trīs uzņēmumi gatavo dokumentus. Saskaņā ar statistikas datiem pēdējo gadu laikā saražotās produkcijas apjoms Latvijā pieaug par aptuveni 4 procentiem gadā. Tas, kā attīstīsies Daugavpils ekonomika, ir atkarīgs arī no vietējiem uzņēmējiem.